Реал (Мадрид) победи с 8:2 при гостуването си на Депортиво (Ла Коруня) в среща от 34-ия кръг на Примера дивисион и се изравни по точки с лидера Барселона, който продължава да е с мач повече на сметката си.

Треньорът на гостите Зинедин Зидан бе дал почивка на голмайстора Кристиано Роналдо и Тони Кроос, а капитанът Серхио Рамос изтърпя наказание заради червения си картон в „Ел Класико” при загубата с 2:3 от Барселона на „Сантяго Бернабеу”. Френският нападател Карим Бензема пък изгледа мача от резервната скамейка на „белия балет”.

С първата си атака в мача Реал поведе, след като Алваро Мората (1) бе изведен от Иско и разстреля вратаря Лукс. Хамес Родригес (14) удвои аванса на гостите след пас на Лукас Васкес, а Флорин Андоне (35) върна един гол за домакините след пас на Гаел Какута. Още преди почивката обаче „кралете” възстановиха преднината си от два гола, след като Лукас Васкес бе точен за 3:1 в тяхна полза.

През втората част Хамес Родригес (66) след асистенция на Мората и Иско (77) доведоха резултата до 5:1, след което Хоселу (84) вкара втория гол за домакините, разписвайки се след подаване на Андоне. В самия край Каземиро (87) оформи крайното 6:2 за „белия балет” след пас на Мариано Диас.

След победата си Реал (Мадрид) има 78 точки, колкото и лидерът Барселона, но остава на второ място заради резултатите от директните двубои с каталунците. „Кралският” клуб обаче все още с мач по-малко и ако спечели поне точка в него, ще може да изпревари вечния враг. Депортиво (Ла Коруня) е на 16-а позиция с 31 точки.