Голмайсторът на Барселона Лионел Меси изравни феноменално постижение на една от легендите на вечния съперник Реал (Мадрид) – Раул. Аржентинецът се разписа за убедителната домакинска победа срещу Лас Палмас (5:0) и вече не само е вкарвал на всички 19 участници в испанската Примера дивисион към момента, но откакто е в Барселона се е разписвал поне веднъж срещу 35 различни тима за първенство. Така аржентинецът дели това постижение с Раул, който също е вкарвал поне по един гол на толова отбори в испанския елит.

Меси можеше да се разпише от пряк свободен удар в четвърти пореден мач през 2017 година, но вратарят на Лас Палмас Варас се отличи с чудесно спасяване в края на първото полувреме. Малко преди почивката вратарят на тима от Канарските острови се намеси още веднъж блестящо срещу останалия сам срещу него аржентинец.