Ейбар разби у дома Малага с 3:0 в среща от 24-ия кръг на испанската Примера дивисион и замечта за местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Малко преди почивката Адриан (45) изведе баските напред в резултата след пас на Серхи Енрич. В началото на втората част отново Адриан (50-дузпа) и Серхи Енрич (52) набързо предрешиха крайния изход от мача, завършен от гостите в намален състав след изгонването на Роберто Росалес, който в 71-ата минута получи втори жълт и съответно червен картон.

След третата си поредна домакинска победа Ейбар е седми с 38 точки и само на точка зад Виляреал, който засега заема последната възможна позиция, осигуряваща участие в Лига Европа. Малага е на 14-о място с 26 точки преди останалите срещи от кръга.

ВСИЧКО ЗА ИСПАНСКАТА ПРИМЕРА ДИВИСИОН - ТУК!