Еспаньол победи у дома Севиля с 1:0 в среща от 36-ия кръг на испанската Примера дивисион и почти се спаси от изпадане. Два кръга преди края тимът от Барселона има аванс от 5 точки пред опасната зона.

През първата част Диоп за домакините и Коке за гостите направиха сериозни пропуски, а всичко по-интересно в мача се случи след почивката.

В 52-ата минута Марко Асенсио шутира от далечна дистанция, а вратарят Серхио Рико спаси, но при добавката Фелипе Кайседо се разписа за 1:0. В 64-ата минута Рико отрази отново силен удар на Асенсио, а след това в 75-ата минута се намеси и при удари на Ернан Перес и Виктор Санчес. При третия шут на Херард Морено тогава топката срещна гредата.

След загубата си Севиля остава на седмо място с 52 точки. Еспаньол е на 14-а позиция с 40 точки, които би трябвало да са му напълно достатъчни за оцеляването в елита.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!