Барселона удари с 3:1 Селтик в мач от международния турнир International Champions Cup в Дъблин.

Медиите обърнаха особено внимание на изрусения Лионел Меси, който започна като титуляр и изкара едно полувреме, независимо че беше само на няколко дни тренировки.

Арда Туран откри в 11-ата минута след добро включване на Алейш Видал отдясно.

Младият защитник Хосе Антонио Мартинес допусна много груба грешка в 29-та минута и позволи на Грифитс да изравни резултата.

Барселона отново поведе в резултата в 31-та минута, когато Хуан Камара центрира в наказателното поле на Селтик, където Ефе Амброуз си отбеляза нелеп автогол.

Барселона отбеляза трети гол в 40-та минута, когато Камара, Меси и Суарес разиграха чудесно помежду си. Уругваецът получи топката в наказателното поле на Селтик, след което подаде към Мунир, който облизо на празна врата не пропусна да вкара. В последния половин час Луис Енрике даде шанс на много юноши да запишат минути за първия отбор.

Следващата контрола на Барселона е на 3 август срещу Лестър на "Френдс Арена" в Стокхолм.

Стартовият състав на Барселона: Масип – Серхи Роберто, Хосе Антонио Мартинес, Жереми Матийо, Алеиш Видал – Денис Суарес, Арда Туран, Хуан Камара – Мунир Ел Хадади, Лионел Меси, Луис Суарес.