Барселона и Реал (Мадрид) завършиха наравно 1:1 в дербито от испанската Примера дивисион. Домакините може да съжаляват за крайния резултат, след като водеха до 90-ата минута. Луис Суарес даде преднина на Барселона в 53-ата минута. Серхио Рамос обаче изравни с глава в 90-ата минута. В добавеното време Касемиро от състава на гостите изчисти топката от голлинията. Това е трето поредно равенство за каталунците в Примера, които продължават да изостават на 6 точки от Реал (Мадрид). "Белите" увеличаха успешната си серия на 32 мача без загуба във всички турнири (преследва рекорд на Лео Беенхакер от 34 двубоя без поражение)

Първото полувреме започна с много битка по целия терен и доста сериозни влизания и от двете страни. И двата отбора претендираха за дузпи няколко пъти. Още в 3-ата минута Лукас Васкес беше спрян от Хавиер Масчерано в наказателното поле. Съдията обаче замълча, а от Мадрид претендираха за дузпа. В 18-ата Меси отправи първия си удар към Навас, който обаче улови без проблеми. В 32-ата минута Роналдо и Бензема си попречиха в наказателното поле, топката стигна до Марсело, който нанесе неточен шут. В 40-ата минута Жорди Алба центрира и Карвахал спря топката с протегната встрани ръка. При повторенията се видя, че десният бек по-скоро първо играе с гърди, а след това с ръката си.

В 53-ата минута Луис Суарес откри резултата в полза на Барселона. Неймар центрира отляво от фаул, Суарес изпревари Рафаел Варан и с глава прониса Кейлор Навас за 1:0. В 68-ата минута Неймар можеше да реши изхода на мача, но изпусна от удобно положение. Бразилецът влезе отляво в наказателното поле, бързо се справи с един защитник, но стреля над вратата. Две минути след това и Иниеста се озова на стрелкова позиция, но би от външната страна на мрежата. В 82-ата минута Меси получи диагонален пас вляво в наказателното поле, стреля към далечния ъгъл, но топката излезе в аут. В 89-ата минута се откри едно от най-добрите, но и последно положение пред Кристиано Роналдо. След центриране отляво португалецът се извиси и стреля с глава, но преди голлинията защитник на каталунците спря пътя на топката към вратата.

В последната минута Серхио Рамос вкара изключително ценния гол за крайното 1:1. След центриране от фаул защитникът засече топката с глава и прониза Тер Щеген. В добавеното време Барселона имаше още едно изключително положение, но след удар с глава извън наказателното поле Касемиро от Реал Мадрид изчисти топката от голлинията.

БАРСЕЛОНА - РЕАЛ (МАДРИД) 1:1
1:0 Луис Суарес (53), 1:1 Серхио Рамос (90)

Барселона: 1.Марк Андре Тер Щеген, 20.Серхи Роберто, 3.Жерар Пике, 14.Хавиер Масчерано , 18.Жорди Алба, 5.Серхио Бускетс , 21.Андре Гомес (78 - 7.Арда Туран), 4.Иван Ракитич (60 - 8.Андрес Иниеста), 9.Луис Суарес  , 11.Неймар  (88 - 6.Денис Суарес), 10.Лионел Меси
Резерви: 13.Яспер Силесен, 23.Самюел Юмтити, 8.Андрес Иниеста, 6.Денис Суарес, 7.Арда Туран, 17.Пако Алкасер, 19.Лука Дин
Треньор: Луис Енрике

Реал (Мадрид): 1.Кейлор Навас, 2.Даниел Карвахал , 5.Рафаел Варан, 4.Серхио Рамос , 12.Марсело, 19.Лука Модрич, 16.Матео Ковачич (86 - 18.Мариано Диас), 17.Лукас Васкес, 22.Иско  (66 - 14.Касемиро), 7.Роналдо, 9.Карим Бензема (72 - 20.Марко Асенсио)
Резерви: 13.Кико Касия, 3.Пепе, 6.Начо, 10.Хамес Родригес, 14.Касемиро, 18.Мариано Диас, 20.Марко Асенсио
Треньор: Зинедин Зидан

Стадион "Камп Ноу" - 98 455 зрители
Съдия: Клос Гомес
Жълти картони: Луис Суарес, Неймар, Серхио Бускетс, Хавиер Масчерано (Барселона); Даниел Карвахал, Иско (Реал Мадрид)

Баланс за първенство: 173 мача, 68 победи за Барселона, 33 равенства, 72 победи за Реал (Мадрид), г.р. 274:281
Общ баланс: 265 мача, 109 победи за Барселона, 59 равенства, 97 победи за Реал (Мадрид), г.р. 460:433