Атлетико (Мадрид) спечели категорично с 5:0 при визитата си на Лас Палмас в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион и се реваншира за домакинското поражение от Виляреал (0:1) в миналия кръг. Така „дюшекчиите” дръпнаха с 3 точки на Севиля, който е с мач по-малко, в битката за третото място и загряха за първия мач срещу градския съперник Реал на „Бернаебу” от полуфиналите на Шампионската лига следващата седмица.

Кевин Гамейро (2, 18) и асистиралият му за първия гол Саул (17) убиха интригата още през първата част, а след почивката Томас Партей (72) и Фернандо Торес (90+1) довършиха домакините на техния „Гран Канария”. От 65-ата минута Лас Палмас играеше с човек по-малко заради изгонването на Кевин-Принс Боатенг.

След успеха си Атлетико е трети със 71 точки. Лас Палмас е 14-и с 39 точки.