Българките Катрин Тасева и Боряна Калейн се представиха изключително силно в многобоя на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент.

Катрин Тасева спечели бронзов медал, а абсолютната дебютантка в Световната купа Калейн завърши с четвърти резултат, като само няколко десети я разделиха от място на подиума, информира beautyinsport.com.

Тасева още вчера започна силно, а днес някои от основните й конкурентки допуснаха грешки и завършиха зад българските представителки.

Катрин събра 67,750 точки в многобоя и това й отреди третото място. Преди нея завършиха само руските близначки Дина Аверина (71,700) и Арина Аверина (70,900). Резултатът на Калейн е 66,500, с който дели четвъртото място с представителката на домакините Анастасия Сердюкова.

Утре предстоят финалите на отделните уреди, като Катрин Тасева ще се бори за медали и в четирите. Боряна Калейн ще участва на три, а на лента е резерва.