Невяна Владинова завърши на четвърто място във финала на топка на европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща (Унгария). Българката получи оценка 16,800 точки (7,900 за трудност и 8,900 за изпълнение). Така след осмото място във финала на обръч красивата Неви подобри класирането си на топка.

Предстоят й още два финала - на бухалки и лента, в които се надяваме да стигне и до местата с медалите. Катрин Тасева не участва във финала на топка.

Златен медал спечели Арина Аверина, следвана от сънародничката си Александра Солдатова. Алина Харнаско (Беларус) спечели бронзовия медал. Италианката Александра Аджурджукулезе изигра много лирична топка и можеше да получи висока оценка, но я изпусна извън килима в края на съчетанието и взе резервен уред. С това тя остана последна във финала.