Ансамбълът ни за девойки изигра последното си съчетание. Момичетата на Мария Кънчева и Мариана Памукова не успяха да вземат медал от финала на 10 бухалки на Европейското първенство по художествена гимнастика в Будапеща (Унгария) и след изпускане при размяна с 16.100 точки останаха на пето място, пише Красивата страна на спорта. Днес беше най-силното изиграване на девойките ни, като за последно, но грешката ги лиши от шанс за медал.

Русия спечели златния медал. Второто място е за девойките на Италия, водени от Жулиета Канталупи и Кристина Гюрова, а бронзът остана за Израел.

Нашите момичета ще запомнят Европейското с бронзовия медал в отборното състезание. Календарът на Международната федерация по гимнастика не предвижда повече състезания за ансамбли-девойки и отборът ще бъде разпуснат.

На Европейското играха Биляна Везирска, Биляна Писова, Бояна Гелова, Галатея Герова и Мария Спасова. Капитанът Лидия Василева ги подкрепяше от трибуните, а втората резерва на тима е Вая Драганова.