Волфсбург се спаси от изпадане във Втора Бундеслига. „Вълците“ биха Айнтрахт (Брауншвайг) и в реванша от плейофите с 1:0 като гости и с общ резултат 2:0 запазиха елитния си статут.

Единственото попадение падна в 49-ата минута.  Звездата на гостите Юнус Мали проби в наказателното поле и от малък ъгъл стреля.  Вратарят на домакините Ясмин Фейзич изби, топката се върна към границата на наказателното поле, където Виейриня я посрещна. Топката прелетя през купа от играчи и спря в горния десен ъгъл на вратата за 0:1!

Този гол буквално уби ентусиазма на Айнтрахт (Брауншвайг), който, на всичко отгоре, остана с 10 души на терена в 82-ата минута. Втори жълт картон получи Максимилиан Зауер, което направи непосилна задачата на домакините.