РазенБалшпорт Лайпциг спечели с 2:1 при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 21-ия кръг на германската Бундеслига и съкрати до 5 точки разликата с лидера Байерн, който в събота завърши 1:1 с Херта в Берлин.

Шведът Емил Форсберг (31) изведе гостите напред в резултата след асистенция на Тимо Вернер. В началото на втората част двамата си размениха ролите и Тимо Вернер (55) удвои аванса на „биковете”. Пет минути по-късно „жребците” вкараха гол, но той бе отменен заради игра с ръка. Все пак домакините стигнаха до попадение чрез Яник Вестергаард (81) след пас на Торган Азар и се опитаха да установят натиск до края, но не успяха да стигнат до точката.

След успеха си РБ Лайпциг остава втори с 45 точки и 5 по-малко от Байерн. Борусия (Мьонхенгладбах) е на десета позиция с 26 точки.