Последният Дармщад надви у дома гранда Борусия (Дортмунд) с 2:1 в среща от 20-ия кръг на германската Бундеслига и възроди надеждите си за оцеляване в елита. Американецът Терънс Бойд (21) откри резултат в полза на „лилиите”, а в малко преди почивката португалският национал Рафаел Герейро (44) изравни след пас на Емре Мор. След почивката хърватинът Антонио Чолак (67) донесе победата за домакините след асистенция на Сидни Сам. До края на мача вестфалци не успяха да стигнат до изравнително попадение и си тръгнаха без точки от Дармщад. След победата си домакините остават последни във временното класиране, но вече с 12 точки и само на 3 зад предпоследния Инголщад и на 4 от 16-ия Вердер. Борусия (Дортмунд) е на четвърта позиция с 34 точки.

Байер (Леверкузен) разби като домакин Айнтрахт (Франкфурт) с класиката 3:0 и спаси от уволнение треньора Рогер Шмид, който бе получил ултиматум през седмицата за убедителна победа. Хавиер Ернандес – Чичарито (5, 63) след пасове на Кай Хавертц и Карим Белараби даде сериозна преднина на „аспирините”. Кевин Фоланд (78) след нов пас на Белараби пък оформи крайния резултат. Така Леверкузен събра 27 точки и излезе на осма позиция във временното класиране. Айнтрахт остава трети с 35 точки преди останалите срещи от кръга.

Вердер пък отстъпи на Борусия (Мьонхенгладбах) с 0:1 в Бремен. Торган Азар (12) вкара единствения гол в мача след пас на Кристоф Крамер и донесе трите точки за „жребците”. След третата си поредна загуба в шампионата Вердер е на 16-а позиция с 16 точки. Мьонхенгладбах се изкачи до девета позиция с 26 точки преди другите срещи от кръга.