Кьолн и Шалке 04 поделиха по точка след 1:1 помежду им в последния мач от 21-ия кръг на германската Бундеслига.

„Миньорите” поведоха в резултата още след първата си атака в мача, завършила с гол на Алесандро Шьопф (2) след асистенция на Даниел Калиджури. Постепенно „козлите” взеха инициативата и успяха да изравнят малко преди края на първата част, когато Антони Модест (43) вкара 51-ия си гол с екипа на Кьолн в Бундеслигата. Френският нападател се разписа за 17-и път този сезон след пас на японеца Юя Осако и дели първото място в голмайсторската листа с Пиер-Емерик Обамеянг от Борусия (Дортмунд).

След почивката „козлите” и „кралскосините” от Гелзенкирхен не успяха да реалзиират гол от създадените си положения и логично си поделиха по една точка. Така Кьолн остана седми с 33 точки и все още е без домакинска загуба този сезон (5 победи и 5 равенства), а Шалке 04 се изкачи на десета позиция с 26 точки.