Фрайбург победи гостуващия Байер (Леверкузен) с 2:1 в среща от 30-ия кръг и излезе на шеста позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

Нилсе Петерсен (11) реализира красив гол след асистенция на Майк Франтц и даде преднина на домакините, които продължиха да доминират до края на първата част, пресирайки „аспирините” дълбоко в тяхната половина.

След част игра гостите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар и Кевин Фоланд (60-дузпа) бе точен от бялата точка за 1:1. Настойчивостта на брайзгауци даде резултат в края, когато Паскал Щенцел (88) им донесе трите точки с мощен удар след пас на Хавард Нилсен.

След успеха си Фрайбург е шести с 44 точки. Байер (Леверкузен) остава на 12-а позиция с 36 точки.