Румъния и Швейцария завършиха 1:1 в интригуващ двубой от Група "А" на Евро 2016. Богдан Станку откри от дузпа в 19-ата минута, давайки преднина на тима на Ангел Йорданеску, а точен за "часовникарите" беше Адмир Мехмеди в 57-ата. По този начин румънците спечелиха първа точка на първенството във Франция, където загубиха на старта с 1:2 от "петлите". Швейцария пък оглави класирането и вече има 4 точки в актива си.

За разлика от мача с Франция при откриването на Евро 2016, когато и тримата играчи на Лудогорец останаха на пейката, тази вечер Клаудиу Кешеру и Андрей Препелица започнаха титуляри. И двамата останаха на терена до последния съдийски сигнал, като получиха жълти картони преди почивката. Малко преди края Кешеру дори беше близо до гол, но вратарят Ян Зомер спаси удара му. Козмин Моци изгледа мача от пейката.

Двубоят се игра на стадион "Парк де Пренс". Първата ситуация за гол се откри пред швейцарците. В 7-ата минута Харис Сеферович се измъкна хитро от румънската защита, нагласи топката на десния си крак, но стреля покрай целта.

В 18-ата минута северните ни съседи поведоха чрез точно изпълнена дузпа от Богдан Станку. Наказателният удар спечели Кипчиу, който получи подаване в наказателното поле от Кешеру, но Лихтщайнер го задържа за фланелката. Станку стреля неспасяемо в долния десен ъгъл на Ян Зомер, откривайки резултата - 1:0.

В 28-ата минута преследваният от Левски Кристиан Сапунару можеше да удвои. Защитникът овладява топката в наказателното поле на Швейцария след центриране и от няколко метра нацели лявата греда на вратата на Ян Зомер.

До почивката играчите на Лудогорец Препелица и Кешеру бяха санкционирани с жълти картони от руския съдия Сергей Карасьов.

В началото на втората част в игра за Румъния се появи Овидиу Хобан, който смени Михай Пинтили. При първото си докосване с топката Хобан пропусна добър шанс, стрелявайки в аут.

В 52-ата минута Джуру изчисти топката точно пред Кешеру, който чакаше да я засече в опразнената швейцарска врата.

В 57-ата "часовникарите" нанесоха своя удар, изравнявайки резултата. Адмир Мехмеди отбеляза за 1:1, засичайки от воле центрираната от корнер топка.

В 64-ата минута в игра за Швейцария се появи големият талант Бреел Емболо, който значително раздвижи атаката на тима. Младият играч на Базел веднага се озова на голово положение, но ударът му беше слаб. В 68-ата минута Емболо пропусна нова възможност, а десет по-късно и пред Кешеру се откри добра ситуация. Ян Зомер обаче отчая звездата на Лудогорец, спасявайки изстрела му.

РУМЪНИЯ - ШВЕЙЦАРИЯ 1:1
1:0 Богдан Станку (18-дузпа), 1:1 Адмир Мехмеди (57)