Пропусната дузпа, отменен гол, греда и пълно господство на Португалия белязаха равенството 0:0 с Австрия във втория мач от група „F“ за двата отбора.

Най-дълго ще бъде помнен той от Кристиано Роналдо, който записа рекорден 128-и мач с националната фланелка, изпреварвайки легендата Луиш Фиго. Звездата направи куп пропуски, включително дузпа, а негов гол не бе зачетен заради засада.

Сочените за фаворити в групата португалци записаха второ равенство и са сериозно притеснени за продължаването си в плейофите преди третия последен мач срещу Унгария.

Австрия пък пое глътка въздух след загубата от „маджарите“ и взе първа точка, въпреки че още няма отбелязан гол.

Това бе и второ нулево равенство в турнира, след като Германия и Полша също не стигнаха до попадение.

Мартин Харник пропиля страхотна възможност да изведе Австрия напред в 3-ата минута, след като засече с глава от малкото наказателно поле центриране от десния фланг, но ударът му профуча покрай вратата.

В 13-ата минута Роберт Алмер се намеси решително 3 поредни пъти при офанзива на португалците в рамките на минута и половина.

Кристиано Роналдо опропасти прекрасна възможност в 22-ата минута, след като Рафеал Герейро го намери в малкото наказателно поле, но ударът му профуча покрай левия страничен стълб.

В 29-ата минута, след центриране от корнер непокритият Луиш Нани разтресе с глава лявата греда зад Алмер, но шансът спаси Австрия.

В 35-ата минута Луиш Нани качи топката на главата на Роналдо, а Алмер изби с мъка. Главният съдия обаче свири спорна засада, с която португалската звезда не се съгласи.

Второто полувреме започна с пропуск за Австрия, след като Щефан Илсанкер с топовен изстрел извън наказателното поле накара вратарят на Португалия Руи Патрисио да даде всичко от себе си, за да избие.

След 10 минути игра Кристиано Роналдо изтърва нови две положения за своя тим, за което допринесоха и добрите намеси на Алмер.

Португалия стигна до дузпа в 79-ата минута, след  като Мартин Хинтенегер повали Роналдо в наказателното поле. Звездата на Португалия изпълни наказателния удар, но нацели лявата греда.

Разочарованията за Роналдо продължиха, след като отбеляза с глава при центриране от пряк свободен удар, но голът бе отменен заради засада.

Португалия - Австрия 0:0

Португалия: Руи Патрисио, Рафаел Герейро, Пепе jalt.jpg, Рикардо Карвальо, Виейриня, Жоао Моутиньо, Уилиам Карвальо, Андре Гомеш (83 smqna.jpg Едер) , Кристиано Роналдо, Рикардо Куарешма jalt.jpg (71 smqna.jpg Жоао Марио) , Нани (89 smqna.jpg Рафа Силва)

Селекционер: Фернандо Сантош

Австрия: Роберт Алмер, Себастиан Прьодл, Кристиан Фукс jalt.jpg, Мартин Хинтерегер jalt.jpg, Флориан Клайн, Щефан Илзанкер (87 smqna.jpg Кевин Вимер) , Юлиан Баумгартлингер, Дейвид Алаба (65 smqna.jpg Алесандро Шопф jalt.jpg ), Мартин Харник jalt.jpg , Марко Арнаутович, Марсел Сабицер (87 smqna.jpg Лукас Хинтерзеер)

Селекционер: Марсел Колер

Стадион: "Парк де Пренс"

Главен съдия: Никола Рицоли (Италия)