Невероятна драма се разигра на мача от група "D" на Евро 2016 между Чехия и Хърватия. Срещата завърши при резултата 2:2, а до 76-ата минута нищо не предващаваше събитията, които ще се случат на терена.

Хърватия имаше преднина от два гола, които бяха дело на Перишич и Ракитич. Милан Шкода върна едно попадение, а последните минути бяха инфарктни. Феновете на "шахматистите" прекъсната двубоя за няколко минути, след като започнаха да хвърлят димки и факли по терена. Това обаче се отрази негативно на тима на Анте Чачич, който загуби ритъм и това позволи на Чехия да вземе точка. Тя дойде благодарение на дузпа, отсъдена от Марк Клатънбърг в третата минута на добавеното време, и бе реализирана от Томаш Несид.

Селекционерът на Хърватия Анте Чачич бе притеснен сериозно и в 62-ата минута, когато Лука Модрич се свлече на земята и поиска смяна. Състоянието на халфа на Реал (Мадрид) тепърва ще се изяснява.

Двата отбора започнаха мача без никакво разузнаване и директно се впуснаха в атаки. Ракитич стреля, но топката мина покрай вратата, а Чехия отвърна с удар на Лафата.

След 20-ата минута хърватите засилиха натиска си, но Петър ех бе безпогрешен на вратата на своя тим. Все пак логичното се случи в 37-ата минута, когато Милан Бадел открадна топката и намери перфектно Иван Перишич в наказателното поле. Той с хубав удар, насочен в левия ъгъл на вратата, не остави никакви шансове на Петър Чех - 1:0 за Хърватия.

"Шахматистите" имаха още един отличен шанс преди почивката. Вида и Чорлука се оказаха на стрелкова позиция на метри от вратата и само Чех пред тях. Двамата обаче си попречиха и топката мина покрай дясната греда.

Чехия отправи своя първи точен удар едва в началото на второто полувреме, но той бе спасен лесно от стража на Хърватия Субашич.

Символичните гости в този мач почти убиха интригата с гол в 59-ата минута, който бе дело на Иван Ракитич. Халфът на Барселона получи извеждащ пас от Брозович и копна топката над плонжа на Петър Чех за 2:0.

15 минути преди края на мача Чехия се върна в двубоя. Влезлият като резерва Милан Шкода засече отлично с глава центриране на Томаш Росички и прати топката в мрежата на Хърватия за 1:2.

Малко преди края на двубоя феновете на Хърватия започнаха да хвърлят факли по терена. По-рано се появиха информации, че във Франция са пристигнали ултрасите на Динамо (Загреб) "Лошите сини момчета", чиято цел е да прекъснат мача. След факлите започнаха да летят и бомбики, а една от тях падна до служебно лице на мача.

Прекъсването на двубоя се отрази добре на чехите. Те се втуранаха напред след подновяването на играта, а в третата минута на даденото продължение получиха право да изпълнят дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Вида в наказателното поле на Хърватия. Резервата Томаш Несид бе безпощаден от бялата точка и изравни - 2:2.

Хърватия е начело в класирането с 4 точки, а Чехия заема трета позиция с 1.

Чехия - Хърватия 2:2
0:1 Иван Перишич (37), 0:2 Иван Ракитич (59), 1:2 Милан Шкода (76), 2:2 Томаш Несид (90+4-дузпа)

Чехия: 1.Петър Чех, 2.Павел Кадерабек, 5.Роман Хубник, 6.Томаш Сивок jalt.jpg , 8.Давид Лимберски, 10.Томаш Росицки, 13.Ярослав Плашил (86- smqna.jpg 7.Томаш Несид ), 19.Ладислав Крейчик, 20.Иржи Скалак (67- smqna.jpg18.Йозеф Шурал), 21.Давид Лафата (67- smqna.jpg12.Милан Шкода ), 22.Владимир Дарида
Резерви: 16.Томаш Вацлик, 23.Томаш Коубек, 17.Марек Сухи, 3.Михал Кадлец, 4.Теодор Гебре Селасие, 9.Борек Дочкал, 14.Даниел Коларж, 11.Даниел Пудил, 18.Йозеф Шурал, 15.Давид Павелка, 12.Милан Шкода, 7.Томаш Несид
Треньор: Павел Върба

Хърватия: 23.Даниел Субашич, 3.Иван Стринич (90+8- smqna.jpg 2.Шиме Вършалко), 4.Иван Перишич, 5.Ведран Чорлука, 7.Иван Ракитич (90+7- smqna.jpg13.Гордън Шилденфелд), 10.Лука Модрич (62-smqna.jpg8.Матео Ковачич), 11.Дарио Сърна, 14.Марсело Брозович jalt.jpg , 17.Марио Манджукич, 19.Милан Бадел jalt.jpg, 21.Домагой Вида jalt.jpg
Резерви: 12.Ловре Калинич, 1.Иван Варгич, 6.Тим Йедвай, 13.Гордън Шилденфелд, 2.Шиме Вършалко, 15.Марко Рог, 8.Матео Ковачич, 18.Анте Чорич, 9.Андре Крамарич, 16.Никола Калинич, 20.Марко Пяца, 22.Дуйе Чоп
Треньор: Анте Чачич