Актуалният европейски шампион Испания започна с победа участието си на Евро 2016. „Ла Фурия” се наложи с минималното 1:0 над Чехия в среща от група „D” на надпреварата, играна на "Стад Мюнисипал“ в Тулуза. Единственото попадение в мача падна в 87-ата минута, когато Пике се възползва от грешка в противниковата отбрана и с глава реализира.

Първата добра ситуация в мача дойде в 16-ата минута, когато Алваро Мората засече от въздуха центриране на Давид Силва, но Петър Чех се намеси с вещина и изби. В 30-ата минута испанците отново бяха близо до попадение, но след диагонален удар на Мората, топката мина на сантиметри от лявата греда на вратата на Чехия. Последваха пропуски на Жорди Алба и Давид Силва, чиито удари бяха парирани от Петър Чех.

В самия край на първата част играчите на Чехия създадоха и най-доброто си положение. Несид стреля от границата на наказателното поле, но Де Хеа улови коженото кълбо.

Началото на второто полувреме започна вихрено за испанците, които бяха близо на два пъти да поведат. Първо Мората центрира в противниковото наказателно поле, защитникът Роман Хубник в опит да изчисти, прати топката в лявата греда на вратата, пазена от Чех. Малко по-късно последва меле в наказателното поле на Чехия, но Рамос пропусна да отбележи от близка дистанция.

В 58-ата минута Хубник засече с глава центриране от фаул, но Давид де Хеа се намеси убедително. Последва нова добра ситуация за чехите, но Фабрегас се отличи с изключителна намеса в защита и предотврати попадение.

В 70-ата минута Жорди Алба беше изведен зад противниковата защита, но не успя да овладее и топката беше изчистена в корнер, след който не последва опасност за Петър Чех.

Така се стигна до 87-ата минута, когато Иниеста се възползва от грешка на Росицки и центрира в наказателното поле на Чехия. Пике беше изпуснат от бранителите в бяло и с глава реализира, оформяйки крайното 1:0 за Испания.

ИСПАНИЯ - ЧЕХИЯ 1:0