Настоящият световен шампион Германия с лекота преодоля 1/8-финалите на Евро 2016. Бундестима се наложи с класическото 3:0 и очаква победителя от далеч по-интригуващата двойка Италия - Испания (утре от 19:00 часа).

Точни във вратата на Словакия в Лил бяха Жером Боатенг в 8-ата минута, Марио Гомес в 43-ата и Юлиан Дракслер в 63-aта. Немците доминираха през целия мач, пропускайки да запишат още по-изразителна победа. Освен това в 13-ата минута Месут Йозил не успя да вкара от дузпа.

След успеха с 3:0 днес Германия продължава без допуснат гол на Евро 2016. Победата пък е най-изразителната за немците на европейски първенства от 20 години насам.

Първото положение в мача беше създадено от Бундестима, след като Сами Кедира в 6-ата минута засече с глава центрираната топка, но я изпрати на сантиметри над вратата. Две минути по-късно германците ликуваха, повеждайки в резултата. След изпълнение на ъглов удар топката не беше изчистена добре от словашката отбрана и попадна на десния крак на Жером Боатенг, който стреля по земя от около 25 метра и реализира в долния десен ъгъл на неубедителния в ситуацията страж Матуш Козачик.

В 13-ата минута капитанът на Словакия Мартин Шкъртел изблъска в гръб Марио Гомес и немците получиха дузпа. Месут Йозил застана зад топката, стреля с левия крак към долния ляв ъгъл на Козачик, който успя да спаси и не позволи на Бундестима да увеличи преднината си.

В 23-ата минута Йозил направи нов пропуск, а малко по-късно и Томас Мюлер не успя да порази противниковата врата.

В 41-ата Пекарик центрира отдясно и Юрай Куцка беше близо до изравняване, засичайки с глава, но Мануел Нойер се намеси отлично и изби в корнер. Не бяха изминали и 120 секунди, когато немците нанесоха втория си удар. В 43-ата минута Юлиан Дракслер блесна с отличен пробив отляво, преодоля няколко играчи на Словакия и подаде към Марио Гомес, който отблизо покачи на 2:0.

И през второто полувреме избраниците на Йоахим Льов доминираха. В 63-ата минута Германия стигна до класическото 3:0 след попадение на Юлиан Дракслер. Кроос центрира от ъглов удар, Матс Хумелс насочи топката към Дракслер, който остана непокрит на далечната греда, откъдето засече от воле с десния крак, опъвайки мрежата на словашката врата.

Малко след това Ян Дюрица пробва да намали от пряк свободен удар, но стреля покрай вратата. Йоахим Льов вече мислеше за следващия мач и  даде почивка на Боатенг и Дракслер, давайки шанс за изява на Лукас Подолски и Бенедикт Хьоведес. По-късно се появи и Бастиан Швайнщайгер, а до края Бундестима пропиля още няколко шанса. Най-фрапантният пропуск направи Тони Кроос и така срещата приключи "само" 3:0.

ГЕРМАНИЯ - СЛОВАКИЯ 3:0
1:0 Жером Боатенг (8), 2:0 Марио Гомес (43), 3:0 Юлиан Дракслер (63)

ГЕРМАНИЯ: 1.Мануел Нойер, 21.Йошуа Кимих jalt.jpg , 17.Жером Боатенг (71 smqna.jpg 4.Бенедикт Хьоведес), 5.Матс Хумелс jalt.jpg , 3.Йонас Хектор, 6.Сами Кедира (76  smqna.jpg 7.Бастиан Швайнщайгер), 18.Тони Кроос, 13.Томас Мюлер, 11.Юлиан Дракслер (72 smqna.jpg 10.Лукас Подолски), 8.Месут Йозил, 23.Марио Гомес
Селекционер: Йоахим Льов

СЛОВАКИЯ: 23.Матуш Козачик, 3.Мартин Шкъртел jalt.jpg, 4.Ян Дюрица, 5.Норберт Дьомбер (84  smqna.jpg 16.Корнел Салата), 14.Милан Шкриняр, 2.Петер Пекарик, 13.Патрик Хрошовски, 17.Марек Хамшик, 19.Юрай Куцка jalt.jpg , 7.Владимир Вайс (46 smqna.jpg 6.Ян Грегуш), 21.Михал Дюриш (64  smqna.jpg 9.Станислав Шестак)
Селекционер: Ян Козак

Лил, Стадион: "Пиер Мороа"
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)
Жълти картони: Йошуа Кимих, Матс Хумелс (Германия); Мартин Шкъртел, Юрай Куцка (Словакия)