Англия съумя да постигне пълен обрат във втория си мач от Група "B" на Евро 2016, ликувайки с 2:1 срещу Уелс. Двубоят в Ланс се развиваше отлично за "драконите", които поведоха малко преди почивката чрез Гарет Бейл, който се нареди до Мишел Платини и Томас Хеслер. Джо Харт позволи на звездата на Реал (Мадрид) да се разпише директно от пряк свободен удар от повече от 30 метра, след което обаче англичаните демонстрираха борбения си дух и след почивката изкопчиха много важните за тях три точки.

Успехът дойде след голове на златните резерви Джейми Варди и Даниел Стъридж. Селекционерът Рой Ходжсън пусна двамата в игра в началото на втората част, като първо голмайсторът на шампиона Лестър направи 1:1 в 56-ата минута, а във втората минута на добавеното време Стъридж наказа Уелс, донасяйки победата на Англия.

След успеха "трите лъва" оглавиха класирането в Група "B" с 4 точки, Уелс остава с 3, колкото има и Словакия, като всичко предстои да се реши в последните мачове.

За двубоя днес Рой Ходжсън не предприе промени и заложи на същите титуляри от равенството с Русия на старта (1:1). В стартовите единадесет на Уелс пък имаше три промени в сравнение с победата 2:1 над Словакия. На вратата срещу Англия беше Уейн Хенеси, а Дани Уорд остана на пейката. От първата минута днес започнаха Джо Ледли и Хал Робсън-Кану.

В 7-ата минута англичаните пропуснаха първата си ситуация за гол в срещата. След атака по дясното крило Хари Кейн центрира прострелно по земя към връхлитащия Рахийм Стърлинг, който засече от точката на дузпата, но неточно в аут.

В 33-ата минута имаше доста спорна ситуация в наказателното поле на Уелс, като "трите лъва" претендираха за дузпа. След центриране отляво Хари Кейн засече с глава, след което топката срещна разперената ръка на Бен Дейвис, но съдията от Германия Феликс Брих остана безмълвен.

Три минути по-късно защитникът Крис Смолинг беше близо до гол. След поредния корнер за Англия, изпълнен от Рууни, снажният бранител засече с глава, пращайки топката в опасна близост край дясната греда в аут.

В 42-ата минута Уелс поведе след точно изпълен фаул на Гарет Бейл и гаф на Джо Харт. Звездата на Реал (Мадрид) стреля над стената от повече от 30 метра, реализирайки в долния ляв ъгъл на английския страж, който уцели ъгъла, но позволи на топката да попадне в мрежата му. В ситуацията Харт можеше да се намеси далеч по-добре.

В началото на второто полувреме Рой Ходжсън предприе промяна, извършвайки две смени. Извадени бяха Стърлинг и Кейн, а в игра се появи голмайсторът на шампиона Лестър Джейми Варди и Даниел Стъридж. Именно Варди изригна и изравни резултата в 56-ата минута. При центриране в наказателното поле голмайсторът на Англия беше зад гърба на отбраната, но Ашли Уилямс върна топката с глава към собствената си врата, където Варди дебнеше и реализира отблизо за 1:1.

В 60-ата минута топката отново срещна ръката на Бен Дейвис, но този път извън наказателното поле на "драконите". Феликс Брих обаче отново остана безмълвен. До края англичаните доминираха, но бяха максимално затруднени от сгъстената отбрана на съперника. В добавеното време обаче натискът на англичаните доведе до нужния резултат. Победното попадение падна в 92-ата минута. Негов автор стана Даниел Стъридж, който се пребори за топката в наказателното поле на Уелс и успя да промуши топката в долния десен ъгъл на Хенеси - 2:1.

АНГЛИЯ - УЕЛС 2:1
0:1 Джо Харт (42), 1:1 Джейми Варди (56), 2:1 Даниел Стъридж (90+2)

Англия: 1.Джо Харт, 2.Кайл Уолкър, 3.Дани Роуз, 5.Гари Кейхил, 6.Крис Смолинг, 7.Рахийм Стърлинг (46  smqna.jpg 15.Даниел Стъридж ), 8.Адам Лалана (73 smqna.jpg 22.Маркъс Рашфорд), 17.Ерик Дайър, 20.Деле Али, 10.Уейн Рууни, 9.Хари Кейн (46 smqna.jpg 11.Джейми Варди )
Селекционер: Рой Ходжсън

Уелс: 1.Уейн Хенеси, 2.Крис Гънтър, 3.Нийл Тейлър, 4.Бен Дейвис jalt.jpg, 5.Джеймс Честър, 6.Ашли Уилямс, 7.Джо Алън, 16.Джо Ледли (67  smqna.jpg 14.Дейвид Едуардс), 10.Арън Рамзи, 11.Гарет Бейл , 9.Хал Робсън-Кану (71  smqna.jpg 20.Джони Уилямс)
Селекционер: Крис Коулмън