Дунав записа загуба в последната си контрола по време на зимната подготовка в Турция. Тимът на Веселин Великов отстъпи с 0:1 на лидера в грузинското първенство Самтредия.

Двубоят бе равностоен, но в 35-ата минута грузинците успяха да материализират най-чистото си положение и да матират русенската отбрана.

До почивката резултатът остана непроменен, а след това по традиция бяха извършени немалко смени. Русенският тим се активизира, но не успя да отбележи. В 70-ата минута Мирослав Будинов изпълни дузпа, но вратарят на Самтредия спаси.

Така Дунав завърши контролите си в Турция с една победа и 4 загуби. Русенци се наложиха над украинския Ворскла (Полтава) и отстъпиха на румънския Студенцеск (Яш) и руските Кубан (Краснодар) и Оренбург.

Утре отборът лети до Букурещ, откъдето клубният автобус ще го прибере в Русе. Футболистите ще почиват до 6 февруари (понеделник), когато подновяват занимания.

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка