Втородивизионният руски Кубан обърна Дунав в края на мача за успеха с 2:1 в контролна среща, играна в спортен комплекс „Титаник“ в Анталия.

Русенци откриха резултата в 40-ата минута, когато Мирослав Будинов беше точен от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул на Арсен Хубулов срещу Бранимир Костадинов.

Тимът от Краснодар изравни в 79-ата минута. Никита Маляров също се разписа от дузпа, след като Владимир Обухов беше съборен в наказателното поле от вратаря Станислав Антонов.

Две минути преди края на мача Обухов донесе победата на Кубан с точно изпълнение на пряк свободен удар.

Така Дунав претърпя втора поредна загуба в третата си контрола на турска територия. Във вторник по програма тимът на Веселин Великов трябва да играе с руския Оренбург.

Съставът на Дунав: Мартин Луков (46-Станислав Антонов), Михаил Милчев, Петър Патев, Тейнур Марем (46-Марио Петков), Диан Димов (46-Нуридин Давронов), Самир Аясс, Юлиан Ненов (46-Бирсент Карагерен), Бранимир Костадинов, Ндуйе Муйеци, Мирослав Будинов (46-Васил Шопов, 75-Абдула), Христофор Хубчев (46-Атанас Атанасов)

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка