Българката Любов Газов прослави Австрия в спортната аеробика. Родената в София 23-годишна дама спечели бронзов медал от завършилото вчера световно първенство, което се проведе в столичната зала "Арена Армеец".

Отличието на Газов е първо за Австрия в тази дисциплина и първо за федерацията от 62 години насам. Труде Колар беше последната, взела медал от световното по спортна гимнастика през 1950-а.

"Не мога да повярвам, че най-после успях. Принадлежа към най-добрите три момичета в света. Сбъднах детската си мечта. Отсега започва да става все по-трудно", заяви Любов, чийто приятел също беше в София, за да я подкрепи.

"Представянето й беше на световно ниво. Най-накрая спортната аеробика доказа, че има място в олимпийската програма", заяви пък президентът на австрийската федерация по спортна гимнастика Фридрих Манзедер.

Световна шампионка стана испанката Сара Морено, а среброто взе Орели Жули (Франция). Единствената представителка на България - Деница Паричкова, се класира шеста.