Юношите на ЦСКА до 19 години направиха нова решителна крачка към титлата в Елитната група. Отборът разби като гост Сливен с 4:0. „Червените” откриха резултата в петата минута чрез Георги Търтов. Отново той покачи в 37-ата минута.

През втората част в игра се появиха Асен Георгиев, Айкут Рамадан и Мартин Симеонов, а ситуацията на терена остана същата - с непрекъснати атаки на ЦСКА. „Армейците” отправиха над 20 удара във вратата на Сливен. В 69-ата минута домакините си отбелязаха автогол след поредното центриране пред тяхната врата. Осем минути преди края на мача влезлият като резерва Айкут Рамадан оформи крайното 4:0 за ЦСКА.

След изиграването на XXIII кръг ЦСКА е лидер с 55 точки, като има да изиграе и един отложен мач срещу Ботев (Пловдив). В следващия кръг столичани приемат Пирин. Срещата ще се играе на 30 април от 16:00 часа на комплекс "Царско село".

Сливен U19 - ЦСКА U19 0:4

ЦСКА U19: Борис Груев (в), Иван Турицов, Никола Борисов, Георги Костов, Валентин Антов (к), Петър Д. Петров, Иван Митрев, Николай Янков, Радослав Живков, Даниел Йорданов, Георги Търтов (Асен Георгиев, Айкут Рамадан и Мартин Симеонов)
Старши треньор: Ивайло Станев