ЦСКА записа 22-ра поредна победа в Югозападната „В“ група, след като в мач от 23 кръг записа домакински успех с 5:0 над Чико (Бяга). Хеттрик реализира Костадин Хазуров.

Успехът на „червените“ беше очакван, тъй като тимът на Христо Янев няма никаква конкуренция в шампионата. Феновете очакваха с интерес дали в този мач „армейците“ ще преминат границата от 100 гола, но това не стана. ЦСКА остана само на две попадения от това постижение.

Домакините откриха рано резултата. Още в третата минута Костадин Хазуров беше точен при изпълнението на дузпа, отсъдена за фаул на Живко Готев срещу Петър Витанов. 20 минути по-късно Хазуров вкара втория си гол след пас на Павел Головов, а само две минути по-късно вече имаше хеттрик на сметката си. Този път асистенцията беше на Николай Цветков.

Второто полувреме донесе още два гола за „червените“. В 59-ата минута Павел Головодов увенча с попадение самостоятелния си пробив. Пет минути преди края Николай Цветков с удар от центъра прехвърли излезлия напред вратар Петър Стоичков и оформи крайния резултат.

Така ЦСКА събра актив от 66 точки и голова разлика 98:2 в Югозападната „В“ група. „Червените“ са лидер с аванс от 10 точки, след като вторият в класирането Витоша (Бистрица) по-рано днес направи нулево равенство като гост на Миньор (Перник). В следващия кръг тимът на Христо Янев играе със София 2010. Мачът е в неделя (27 март) на стадион „Българска армия“.

ЦСКА – Чико (Бяга) 5:0
1:0 Костадин Хазуров (3-дузпа), 2:0 Костадин Хазуров (23), 4:0 Павел Головодов (59), 5:0 Николай Цветков (85)

2 - ДУЗПА за ЦСКА след фаул на Живко Готев срещу Петър Витанов
13 - Бившият играч на ЦСКА Николай Манчев  получи контузия. Той легна в средата на терена в ситуация без топка и съперникови играчи наблизо. Манчев излезе от терена и ще има принудителна смяна.
22 - НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК! Николай Цветков излезе сам срещу вратаря на Чико (Бяга) и опита да го прехвърли, но не уцели вратата
23 -  topka.jpg ГООЛ! Второ попадение на Хазуров, който от границата на вратарското поле засече ниско центриране на Головодов отляво
25 -  topka.jpg ГООЛ! Хеттрик на Хазуров! Николай Цветков проби отдясно и върна назад към Хазуров, който прати топката в празната врата
28 - ОПАСНО! Димитър Стоянов проби отляво и излезе в добра голова позиция, но стреля встрани от вратата на Стоян Колев
38 - ОПАСНО! Александър Александров излезе сам сресу Петър Стоичков, но вратарят на Чико (Бяга) спаси удара на играча на "червените"