ЦСКА-София претърпя второ поредно тежко поражение на подготовката си в Австрия. След като преди три дни загуби с 2:5 от руския Краснодар, днес "червените" паднаха с 0:3 от Динамо (Киев). И трите попадения за украинския шампион паднаха след почивката - Денис Гонзалес (47), Сидорчук (58) и Ярмоленко (76). Дебют за ЦСКА-София направи новото попълнение Давид Симао.

ЦСКА започна добре и още в 11-ата минута Галчев опита да изведе Десподов на добра позиция, но вратарят на Динамо Киев Шовковски излезе и се справи със ситуацията. Малко по-късно Боялски стреля опасно към Господинов, който обаче отрази. Малко след това отново Галчев изведе Десподов, който се озова за момент сам срещу Шовковски, но се забави и позволи на Домагой Вида да изчисти топката в корнер.

Две минути след почивката Динамо откри резултата. Ярмоленко, който се появи на почивката, центрира прострелно отдясно, Буялски пропусна топката за Гонзалес и той отблизо вкара за 1:0. ЦСКА-София отвърна с добра атака, но не успя да изравни. В 53-ата минута опасен шут на Ярмоленко излезе в аут. Пет минути по-късно отново Ярмоленко получи подаване отдясно в наказателното поле, последва пас към Сидорчук, който с изстрел по земя от 13-14 метра не остави шанс на Господинов за 2:0.

Само в рамките на една минута - 65-ата, Анатоли Господинов се справи на два пъти с опасни ситуации пред вратата си. В 76-ата минута Динамо Киев стигна и до трети гол. Чорбаджийски извърши нарушение на границата на наказателното поле и Ярмоленко реализира за 3:0 от последвалия пряк свободен удар.

ЦСКА-София - Динамо (Киев)

Резултат с изображение за цска софияЦСКА-София: 1.Анатолий Господинов, 2.Стойчо Атанасов, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Рафаел Перес (46  smqna.jpg 6.Красимир Станоев), 24.Лазар Марин, 15.Кристиян Малинов (88  smqna.jpg 13.Йордан Йорданов), 8.Борис Галчев (78  smqna.jpg 11.Давид Симао), 10.Арсенио Нунеш, 7.Диого Виана (46 smqna.jpg 14.Самир Аясс), 20.Станислав Маламов (79  smqna.jpg 18.Александър Георгиев), 19.Кирил Десподов
Резерви: 12.Георги Китанов (в), 16.Петър Витанов, 14.Самир Аясс, 13.Йордан Йорданов, 11.Давид Симао, 27.Георги Минчев, 6.Красимир Станоев, 18.Александър Георгиев
Треньор: Христо Янев

FC Dynamo Kyiv logo.svgДинамо (Киев): 1.Александър Шовковский, 5.Антунеш, 6.Александър Драгович, 24.Домагой Вида, 9.Микола Морозюк, 18.Микита Корзун, 29.Витали Буялски, 16.Сергей Сидорчук,  25.Дерлис Гонзалес, 77.Артьом Громов, 7.Александър Гладкий
Резерви: 27.Евген Макаренко, 3.Зураб Очигава, 3.Евген Селин, 19.Денис Гармаш, 48.Павло Ориховски, 88.Сергей Мякушко, 17.Сергей Рибалка,  4.Александър Андриевски, 32.Валерий Федорчук, 10.Андрей Ярмоленко, Беседин, 91.Лукаш Теодорчук, 11.Жуниор Мораес
Tреньор: Сергей Ребров

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка