ЦСКА-София направи 0:0 с Удинезе в последната си контрола преди старта на сезона в Първа професионална лига. Мачът се игра пред около 7000 зрители на стадион "Българска армия". Преди началото му се състоя официалното представяне на тима на Христо Янев, който в петък (29 юли) от 21:15 часа приема Славия при откриването на новото първенство.

"Армейците" се представиха успешно и срещу Удинезе, след като това лято мериха сили и с друг тим от Серия "А" - Интер, който дори победиха с 2:1.

Мачът днес започна с минута мълчание в памет на загиналите при атентата в Мюнхен. Първата по-сериозна опасност беше пред вратата на гостите. В 6-ата минута Борис Галчев стреля от 20-ина метра, но в ръцете на Карнезис. В 17-ата домакините имаха отлична възможност да открият резултата. Преслав Йорданов получи извеждащ пас и стреля силно с левия крак, но топката срещна дясната греда на вратата на Удинезе.

Преди почивката и гостите от Италия удариха греда чрез Фелипе - в 37-ата минута. Последваха два сериозни пропуска на Удинезе. Първо в 40-ата минута Коне получи извеждащ пас, но от добра позиция стреля слабо и в аут. Три минути по-късно Сапата преодоля Китанов, но после направи по-трудното и не уцели опразнената врата.

През втората част играта доста се накъса, тъй като и двамата треньори - Христо Янев и Джузепе Якини, извършиха множество смени. До 60-ата минута липсваха головите ситуации. В 63-ата обаче Сапата излезе очи в очи срещу Анатоли Господинов, но резервният страж на ЦСКА-София се намеси отлично и опази мрежата си суха.

В 75-ата минута съдията Никола Попов изгони Фелипе за груб фаул срещу Диого Виана. В добавеното време на мача Удинезе имаше отличен шанс да измъкне победата, но резервата Янко пропусна да вкара отблизо в опразнената врата на "армейците".

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка