ЦСКА записа 30-а победа в Югозападната "В" група, побеждавайки втория в класирането Витоша (Бистрица) с 2:0. Двубоят бе отложен мач от 28-ия кръг и последна проверка за "армейците" преди финала за Купата на България срещу Монтана на 24 май (20:00 часа).

Мачът започна равностойно и до 15-ата минута двата тима си размениха по еди н опасен удар. До края на полувремето ЦСКА натисна, а Цветков и Галчев бяха близо до гола. "Червените" откриха в началото на втората част, когато Маламов се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на Витоша и вкара за 1:0. Домакините бяха близо до изравняването в 55-ата минута, но Господинов спаси силния удар на Панталеев. В последните минути на двубоя ЦСКА вкара втори гол, дело на Самир Аясс, с което достигна 140 гола във "В" група.

ЦСКА вече води с 18 точки на Витоша (91:73), а до края на първенството двата тима имат по още един мач - на 22 май Витоша гостува на Велбъжд, а седмица по-късно ЦСКА посреща Миньор.

ВИТОША (БИСТРИЦА) - ЦСКА 0:2
0:1 Станислав Маламов (48'), 0:2 Самир Аясс (88')

15' - По един удар към двете врати. Без голове на стадион "Локомотив".
30' - Силен удар на Цветков, топката рикошира в крак на бранител, но Иванов изби в корнер.
35' - Нова опасност пред вратата на Витоша! Галчев стреля силно по земя, но покрай дясната греда.

48'  - ГОООООЛ! ЦСКА повежда, Маламов бележи след разбъркване в наказателното поле!
55' - Възможност за Витоша! Силен удар на Панталеев, но Господинов спасява.
88'  - ГООООЛ! Самир Аясс бележи втори гол за "червените"

Резултат с изображение за витоша бистрицаВИТОША (БИСТРИЦА): Иванов, Величков (46' smqna.jpg Петров) , Кочилов, Садула, Панталеев (57' smqna.jpg Костадинов), Гьонов, Андонов, Христозов, Воденичаров (70' smqna.jpg Георгиев), Узунов, Върбанов

Резултат с изображение за цска логоЦСКА: Анатолий Господинов, Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски, Ангел Грънчов, Милен Кикарин, Йордан Йорданов, Борис Галчев (71' smqna.jpg Петър Витанов), Николай Цветков (60' smqna.jpg Момчил Цветанов) , Станислав Маламов, Александър Александров (46' smqna.jpg Самир Аясс), Костадин Хазуров
Резерви: Стоян Колев, Николай Дичев, Васил Попов, Преслав Йорданов.