ЦСКА победи като гост Беласица с 4:2 в мач от 26 кръг на Югозападната "В" група. Това бе 25-ти пореден успех за "червените", които вече са с голова разлика 112:7. Във втори пореден мач във "В" група обаче ЦСКА допуска два гола - така беше и при предишната победа с 5:2 срещу Рилски спортист. "Армейците" са убедителни лидери с пълен актив от 75 точки, а следващият им мач е на 13 април (сряда) срещу Вихрен в София. С хеттрик за днешната победа за ЦСКА се отличи Николай Цветков-Демона (17, 26, 59), един гол добави Александър Александров (65). Два гола за Беласица реализира Владимир Кабранов (57-дузпа, 84). Двубоят се игра на градския стадион в Гоце Делчев, тъй като Беласица няма възможност да посрещне ЦСКА в Петрич.

Треньорът на "червените" Христо Янев направи доста промени в сравнение с победата над Берое за Купата през седмицата. Извън групата останаха Борис Галчев, Момчил Цветанов и Божидар Чорбаджийски, а резерви бяха Анатоли Господинов, Кирил Динчев, Самир Аясс, Станислав Маламов и Преслав Йорданов. Така на вратата се появи Стоян Колев, в защита титуляр започна младият Васил Попов, в центъра си партнираха Ангел Грънчов и Виктор Райчев, а отляво игра Милен Кикарин. В средата на терена започнаха Йордан Йорданов, Петър Витанов и Николай Цветков. По крилата действаха Александър Александров и Павел Головодов, а напред бе Костадин Хазуров.

Двубоят започна в сравнително бързо темпо и проливен дъжд над стадиона в Гоце Делчев. Още в 7-ата минута Беласица пропусна да открие резултата. Александър Якимов остана сам срещу Стоян Колев, но би в него. В 17-ата минута Николай Цветков-Демона вкара директно от пряк свободен удар за 1:0. Той завъртя топката, която защитник не успя да изчисти, а след това мина и между краката на вратаря на Бела Марио Василев. Именно младият страж на петричани бе с основна вина за попаденията след изключително лоши намеси. В 26-ата минута Цветков покачи на 2:0 след удар от границата на наказателното поле. Преди това, в 20-ата минута, вратарят направи нова грешка, напусна вратата, но след удар защитник изчисти от голлинията.

През второто полувреме паднаха четири гола - по два в двете врати. В 55-ата минута Владимир Кабранов намали на 1:2 след точно изпълнена дузпа. Съдията Димитър Буров отсъди нарушението за игра с ръка на Виктор Райчев. Това ужили гостите от София, които бързо вкараха два гола. В 59-ата минута Николай Цветков оформи хеттрик, след като реализира от пряк свободен удар за 3:1. В 65-ата минута Александър Александров отбеляза за 4:1 след удар отляво в наказателното поле. В 84-ата минута Владимир Кабранов оформи крайното 2:4 след удар с глава. Васил Попов го изпусна в наказателното поле и нападателят прати топката във вратата на Стоян Колев.

Двубоят по минути с БЛИЦ
6 - силен дъжд заваля над стадиона в Гоце Делчев
7 - ПРОПУСК на Беласица. Александър Якимов остана сам срещу Стоян Колев, но би слабо и вратарят улови
13 - доста сериозен порой се излива над стадиона, което започна да влошава състоянието на терена
17 -  ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Николай Цветков. Халфът вкара директно от пряк свободен удар. Демона завъртя топката, защитник не успя да я изчисти, след това мина между краката на вратаря и влезе във вратата
20 - ПРОПУСК на ЦСКА,
грешка на вратаря Василев, който тръгна към играч на ЦСКА в наказателното поле, но бе елиминиран. Последва пас към Головодов, вратарят го нямаше на голлинията, но след удара защитник изчисти от голлинията
26 -  ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Николай Цветков. Халфът вкара от границата на наказателното поле с хубав премерен удар