ЦСКА стартира с победа контролите си от подготвителния лагер в Австрия. "Червените" се наложиха с 1:0 срещу шампиона и носител на Купата на Полша Легия (Варшава).

Победното попадение за ЦСКА падна в 13-ата минута. Тогава Арсенио Нунеш даде преднина на тима на Христо Янев, разписвайки се с глава след центриране отдясно на бившия му съотборник в Литекс Диого Виана.

Титуляр за Легия започна българският национал Михаил Александров, който остана на терена до 80-ата минута. През второто полувреме той отбеляза гол, който беше отменен поради засада.

"Червените" доминираха през първото полувреме, а единствената опасност пред вратата на Георги Китанов дойде още във 2-ата минута. Тогава нападателят на полския гранд Неизгода стреля, но привлеченият от Черно море страж нямаше проблеми.

В 13-ата минута Арсенио Нунеш даде преднина на ЦСКА, а малко по-късно Преслав Йорданов пропусна да удвои.

Малко преди почивката Диого Виана имаше добър шанс за гол, но удари греда.

В 55-ата минута Михаил Александров опъна мрежата на ЦСКА, но беше в засада. ЦСКА отговори с шут на капитана Борис Галчев, който профуча покрай лявата греда.

В 64-ата минута "червените" направиха нов пропуск, този път чрез резервата Густаво Кулма, който не успя да реализира очи в очи с вратаря на Легия. В края и Кирил Десподов пропиля добра възможност и ЦСКА спечели само с 1:0.

Припомняме, че "армейците" загубиха с 0:1 от Спартак (Плевен) в първата си контрола от лятната подготовка.

ЛЕГИЯ - ЦСКА 0:1
0:1 Арсенио Нунеш (13)

Титулярите на Легия: Малаж, Брож, Левчук, Ржежничак, Хлошек, Молин, Враниеш, Кучерчук, Гилерме, Михаил Александров, Ниезгода

Резултат с изображение за цска софияЦСКА: Георги Китанов, Лазар Марин, Пламен Гълъбов, Божидар Чорбаджийски, Александър Дюлгеров, Йордан Йорданов, Арсенио Нунеш , Борис Галчев (к), Станислав Маламов, Диого Виана, Преслав Йорданов
Резерви: Александър Конов, Красимир Станоев, Стойчо Атанасов, Петър Витанов, Кристиян Малинов, Александър Георгиев, Никола Колев, Самир Аясс, Густаво Кулма, Кирил Десподов
Треньор: Христо Янев