ЦСКА с лекота се справи и с Вихрен. Избраниците на Христо Янев се наложиха с 4:0 в домакинството на гостите от Сандански, записвайки 26-ата си поредна победа в първенството на Югозападната "В" група. Този мач беше генерална репетиция за ЦСКА преди мача на сезона - реваншът с Берое от полуфиналите за Купата на България. Очакваният с огромен интерес сблъсък е следващата сряда (20 април) от 20:00 часа на "Армията", след като "червените" взеха аванс от 2:0 в Стара Загора.

Мачът с Вихрен не беше по-различен от досегашните двубои на ЦСКА във "В" група. И в тази среща се играеше само пред вратата на съперника на "червените" и е същинско чудо, че гостите от Сандански получиха само четири гола. С две попадения за домакините блесна Преслав Йорданов, а по веднъж отбелязаха Станислав Маламов и Борис Галчев.

Първото попадение беше от дузпа, правилно отсъдена от съдията Васимир Ел-Хатиб за нарушение на Захари Димитров срещу Самир Аясс. Преслав Йорданов отбеляза в 28-ата минута след точно изпълнен 11-метров наказателен удар - 1:0.

В 37-ата минута таранът на ЦСКА са разписа за втори път. Борис Галчев центрира отляво и за Преслав Йорданов не беше проблем с глава да опъне мрежата за 2:0.

През второто полувреме "червените" вкараха само още два гола. Първо в 55-ата минута Преслав Йорданов удари греда, а в 71-ата Станислав Маламов направи 3:0. Галчев изведе съотборника си сам в наказателното поле, Маламов овладя топката на гърди и вкара. Точен за крайното 4:0 беше Галчев в 83-ата минута. Капитанът на ЦСКА преодоля играч на Вихрен и от около 20 метра стреля по диагонал, пращайки топката неспасяемо в далечния горен десен ъгъл на Захари Димитров.

В 90-ата минута появилият се по-рано на смяна Костадин Хазуров пропусна да се разпише, нацелвайки напречната греда.

След 26 поредни победи в Югозападната "В" група ЦСКА е убедителен лидер с пълен актив от 78 точки. Вторият Витоша (Бистрица) има 65 точки, а Вихрен е пети с 45.

ЦСКА - ВИХРЕН 4:0
1:0 Преслав Йорданов (28-дузпа), 2:0 Преслав Йорданов (37), 3:0 Станислав Маламов (71), 4:0 Борис Галчев (83)

Двубоят по минути с БЛИЦ
19 - Изстрел на Николай Цветков, топката преминава в опасна близост покрай вратата на Вихрен.
27 - ДУЗПА ЗА ЦСКА! Самир Аясс беше изпуснат от защитата на Вихрен след отлично подаване на Николай Цветков, а стражът Захари Димитров го повали. Съдията Васимир Ел-Хатиб правилно посочва бялата точка.
28 - ГОООЛ! 1:0 за ЦСКА след точно изпълнена дузпа от Преслав Йорданов.
37 -
ГОООЛ! 2:0 за ЦСКА, отново Преслав Йорданов бележи. Таранът се възползва от неразбирателство в защитата на Вихрен и вкара с глава.
45+2 - Край на първото полувреме.
------------------
55 - ГРЕДА! Преслав Йорданов пропусна да оформи хеттрика си, гредата спасява гостите в ситуацията.
71 - ГОООЛ! 3:0 след гол на Станислав Маламов! Халфът на ЦСКА беше изведен отлично от Галчев, пое си топката на гърди и наказа Захари Димитров.
83 -
ГОООЛ! Борис Галчев също бележи - 4:0! Капитанът на домакините преодоля играч на Вихрен и от около 20 метра стреля по диагонал, пращайки топката неспасяемо в далечния горен десен ъгъл на Захари Димитров.