ЦСКА постигна победа с 2:1 срещу руския гранд Локомотив (Москва) в първата си контролна среща на лагера в Испания. Успехът на "червените" донесе талантът Тонислав Йорданов, който влезе на смяна и отбеляза в 85-ата минута. 18-годишният юноша на Литекс днес направи дебют за мъжкия отбор на ЦСКА и успя по отличен начин да се възползва от шанса, който му гласува Стамен Белчев.

Локомотив (Москва), който заема десетото място в Премиер лигата на Русия, откри резултата чрез Ндинга в 51-ата имнута, а само две по-късно Руи Педро изравни.

В началото на мача "червените" опитаха да диктуват играта срещу руския си съперник и донякъде успяха. Първата ситуация обаче беше пред вратата на ЦСКА. В 11-ата минута Майкон получи извеждащ пас, но Чорбаджийски се намеси решително и го блокира.

ЦСКА отговори подобаващо в 17-ата минута, когато Нуно Пинто отправи параболичен удар от 20-ина метра, който Гилерме изби в корнер. Две минути по-късно нов шут, този път на Густаво Кулма, отново затрудни стража на руснаците.

Пет минути преди края на първата част "червените" създадоха много добро голово положение. Арсенио Нунеш центрира отляво към Преслав Йорданов, който засече с глава, но Гилерме изби топката, която летеше право в долния му ляв ъгъл.

Руснаците започнаха много активно втората част. Сергей Миранчук се озова очи в очи с Китанов и шутира отблизо, но за късмет на "армейците" в аут. В 51-ата минута обаче руснаците поведоха. Този път Китанов сгреши и позволи на резервата Ндинга да му отнеме топката и да я изпрати в мрежата му - 0:1.

Избраниците на Стамен Белчев веднага изравниха. В 53-ата минута Станислав Манолев напредна отдясно и центрира към резервата Руи Педро, който отбеляза за 1:1.

По-късно португалецът и Преслав Йорданов пропуснаха добри възможности, а в 85-ата минута обратът за ЦСКА стана факт. Дебютантът в мъжкия отбор на "червените" Тонислав Йорданов вкара за 2:1 с майсторски прехвърлящ удар, матирайки руския страж и донасяйки победата на "армейците".

Втората контрола на ЦСКА в Испания е в четвъртък - срещу Рубин (Казан) от 13:00 часа българско време.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (Москва) 2:1
0:1 Ндинга (51), 1:1 Руи Педро (53), 2:1 Тонислав Йорданов (85)

Резултат с изображение за цска
ЦСКА: 12.Георги Китанов, 3.Антон Недялков, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Рафаел Перес, 11.Станислав Манолев, 6.Рубен Пинто, 20.Петрус Бумал, 22.Никола Колев, 10.Арсенио Нунеш, 26.Густаво Кулма, 9.Преслав Йорданов (19.Кирил Десподов, 7.Диого Виана, 21.Руи Педро, 17.Давид Симао, 23.Александър Дюлгеров, 2.Стойчо Атанасов, 18.Александър Георгиев, 1.Слави Петров, 8.Румен Руменов, 16.Красимир Станоев, 25.Тонислав Йорданов)

ЛОКОМОТИВ (Москва): 1. Гилерме, 29. В. Денисов, 42. Лапшов, 17. Михалик, 20. Игнатиев, 11. Касаев, 27. И. Денисов, 36. Баринов, 18. Коломейцев, 59. Миранчук, 7. Майкон