ЦСКА се провали с гръм и трясък в турнира за Купата на България. Носителят на трофея от миналия сезон излетя още на 1/16-финалите в надпреварата след загуба от Локомотив София с 1:2 на стадиона в квартал "Надежда". Столичните "железничари" са сред изпадащите във Втора лига ("Б" група), докато ЦСКА уж демонстрира амбиции за атака на шампионската титла. Футболистите на Едуард Йорданеску обаче се издъниха сериозно.

Димитър Георгиев (6) даде аванс на Локо, а в 54-ата минута Руи Педро изравни. Шокът за ЦСКА дойде в 72-та минута, когато Богомил Христов отново даде преднина на домакините. Три минути преди края съдията Ангел Ангелов показа по един червен картон за играчи на двата отбора - Даниел Пеев (Локомотив София) и Рафа Перес (ЦСКА). Футболистите се сблъскаха и едва бяха разтървани, като потърпевши се оказаха Пеев и Перес.

Треньорът на "червените" Йорданеску направи няколко промени в сравнение с последния мач срещу Черно море за първенство. Началото на двубоя бе кошмарно за ЦСКА. Още в 6-ата минута Локомотив поведе с 1:0. Първо Рафаел Перес подаде лош пас пред наказателното поле, където топката бе пресечена. Последва центриране в полето на ЦСКА, Чорбаджийски не успя да уцели топката и Димитър Георгиев я прати във вратата на Китанов. През цялото първо полувреме "червените" така и не създадоха нито едно опасно положение. Футболистите не намериха верен път към вратата на Александър Любенов. Домакините действаха изключително добре тактически и не позволиха нищо опасно да застраши вратата им.

На полувремето Йорданеску направи две смени и пусна в игра Руи Педро и Милчо Ангелов. Това веднага се отрази и Руи Педро изравни в 54-ата минута. Той пое добре топката на границата на наказателното поле и с удар от там я прати във вратата на Любенов за 1:1. След попадението играта на ЦСКА се преобрази, последваха хубави атаки и домакините се прибраха в половината си. В 63-ата минута Руи Педро и Рафа Перес се разминаха с топката пред голлинията, две минути след това отново Руи Педро имаше възможност. Точно в момента, в който ЦСКА натискаше противника и търсеше обрат, Локомотив София вкара втори гол.

В 72-ата минута Богомил Христов направи резултата 2:1. Първо Владислав Мисяк стреля в гредата след рейд отдясно. Топката се върна в наказателното поле, откъдето Богомил Христов даде аванс на "железничарите". Вратарят на ЦСКА Георги Китанов позволи топката да мине през ръцете и под плонжа му при положение, че ударът бе изключително лек по земя.

Последва греда на Руи Педро в 75-ата минута. Арсенио Нунеш също стреля силно, но Любенов спаси. В 87-ата минута футболистите на двата отбора се сбиха. В мелето "изгоряха" Даниел Пеев от Локо и Рафа Перес от ЦСКА с червени картони.

Двубоят по минути с БЛИЦ
6 -  ГООЛ за Локомотив София, голмайстор Димитър Георгиев. Скандална грешка на Божидар Чорбаджийски, който не успя да уцели топката в наказателното поле, Георгиев я взе и вкара във вратата на ЦСКА
11 -
опасно центриране от десния фланг на атаката на ЦСКА, Хадзилиадис я отклони, но вратарят Любенов улови топката
28 - натиск на ЦСКА в последните няколко минути най вече с центрирания и статични положения
35 - Опит за два последователни удара към вратата на ЦСКА, вторият е в аут
45+1 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------
53 - ОПАСЕН удар на Рафа Перес, топката рикошира в гърба на играч на Локо София и излезе в аут
54 -  ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Руи Педро. Добро центриране отдясно, Руи Педро овладя добре и с левия крак от границата на наказателното поле реализира
63 - ОПАСНО
пред вратата на Локо София, центриране отляво, след това Руи Педро и Рафа Перес не успяха да засекат топката
67 - атака за Локо София, центриране отляво, Арсенио Нунеш не успя да играе добре с топката, но Китанов я улови
72 -  ГООЛ за Локо София, голмайстор Богомил Христов. Първо атака отдясно на домакините и ГРЕДА, топката се върна в Богомил Христов, който стреля по земя, вратарят Китанов пропусна топката през ръцете си
76 - ГРЕДА за ЦСКА след удар на Руи Педро
84 - СПАСЯВАНЕ на Александър Любенов
87 - Червен картон ЧЕРВЕН картон за Даниел Пеев
87 - Червен картон ЧЕРВЕН картон за Рафа Перес
90 - smqna.jpg смяна в Локомотив София, на мястото на Димитър Георгиев влиза Калоян Ангелов
90 - 5 минути добавено време
90+4 - smqna.jpg смяна в Локомотив София, на мястото на Йордан Ризов влиза Вилиян Комитски