ЦСКА стартира със загуба началото на лятната си подготовка. Обновеният тим падна от Спартак (Плевен) с 0:1 в контрола в Тетевен. Носителят на купата на България за втора поредна година започва по един и същи начин. И миналото лято възпитаниците на Христо Янев паднаха в първата си проверка от Спартак (Плевен) и то отново с 0:1. Днес се разписа юношата на ЦСКА Григор Долапчиев, който играе за плевенчани. Нападателят бе точен в 57-ата минута.

На проверката присъстваха около 2000 зрители, което е почти два пъти по-малко от миналото лято, когато ЦСКА стартира похода си от "В" група. Тогава на трибуните в Тетевен имаше почти 4000 души. Наполовина по-малкото присъстващи за пореден път доказва, че голяма част от феновете не са съгласни с поведението на настоящото ръководство.

На терена съставът на ЦСКА бе коренно различен от този, който спечели Купата на 24 май. Христо Янев заложи на петима от познатите от миналия сезон. Останалите бяха нови попълнения. В 37-ата минута Преслав Йорданов можеше да открие резултата, но не успя да засече центриране на Самир Аясс. В последната минута на първото полувреме пак той изведе свой съотборник вдясно в наказателното поле, но с общи усилия плевенчани се справиха.

През второто полувреме "червените" излязоха с нов състав. В 53-ата минута Кирил Десподов можеше да се разпише, но от малък ъгъл не успя. В 57-ата минута Долапчиев откри резултата в полза на Спартак (Плевен). До края на двубоя ЦСКА имаше отново превес, но не стигна до изравнителен гол, а и често грешеше в последния пас. В 78-ата минута Иван Минчев стреля лошо от пряк свободен удар, същото направи десетина минути по-късно и Йордан Йорданов.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
34 - удар на Григор Долапчиев в аут
37 - ПРОПУСК на Преслав Йорданов, който не успя да засече с глава центриране на Самир Аясс
38 - пряк свободен удар за ЦСКА, изстрел в стената
41 - центриране в наказателното поле на ЦСКА от фаул, аут
45 - добра атака на ЦСКА, Преслав Йорданов изведе свой съотборник в наказателното поле вдясно, но с общи усилия футболистите на Спартак се справиха
45 - край на полувремето
--------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
50 - удар на Йордан Йорданов, но в аут
53 - ПРОПУСК на Кирил Десподов, който от много малък ъгъл за малко да открие резултата
57 - ГООЛ за Спартак Плевен, голмайстор Григор Долапчиев
78 -
пряк свободен удар за ЦСКА, лошо изпълнение на Иван Минчев над вратата
86 - атака на Кулма отляво, влезе в наказателното поле, но нищо опасно
88 - пряк свободен удар за ЦСКА, удар на Йордан Йорданов, но право в ръцете на Димитър Пантев