ЦСКА-София загуби с 2:5 от руския Краснодар във втората си контрола от подготвителния лагер в Австрия. Избраниците на Христо Янев поведоха с 2:0 след голове на Густаво Кулма и Кирил Десподов от дузпа, след което допуснаха цели 5 попадения. Общо в контролата имаше три наказателни удара - един за българите и два за руския тим.

Сред титулярите на Краснодар беше бившата звезда на Левски Жоазиньо.

ЦСКА-София поведе в 12-ата минута. Тогава капитанът Борис Галчев центрира от фаул и Густаво Кулма вкара с глава. В 24-ата минута Самир Аясс беше фаулиран от излезлия да го пресрещне вратар на Краснодар Крицюк и съдията отсъди дузпа, която Кирил Десподов хладнокръвно реализира в долния ляв ъгъл, удвоявайки преднината на ЦСКА-София.

В 28-ата след грешка на Лазар Марин се стигна до гол във вратата на Александър Конов. Вандерсон намали на 1:2 с мощен изстрел, реализирайки под напречната греда.

До почивката играчите на Краснодар пропиляха няколко добри възможности за изравняване на резултата.

Четири минути след подновяването на играта руснаците направиха 2:2. Точен във вратата на ЦСКА-София беше Ари, който реализира дузпа за нарушение срещу колумбиеца Рикардо Лаборде. В 51-ата минута Ари вкара втория си гол. Бразилецът получи извеждащ пас зад бранителите в червено и вкара покрай вратаря. Така Краснодар стигна до обрата с 3:2.

Ари обаче продължи да тормози отбраната на българския тим и в 74-ата оформи хеттрика си, възползвайки се от груба грешка на Красимир Станоев и вкарвайки след като се озова сам срещу вратаря Конов - 4:2 за Краснодар.

В 85-ата минута Ари успя да спечели дузпа за нарушение на Конов срещу него. Общо третият наказателен удар в мача беше изпълен точно от Лаборде и ЦСКА-София загуби с 2:5.

КРАСНОДАР - ЦСКА-СОФИЯ 5:2
0:1 Густаво Кулма (12), 0:2 Кирил Десподов (24-дузпа), 1:2 Вандерсон (28), 2:2 Ари (49), 3:2 Aри (51-дузпа), 4:2 Ари (74), 5:2 Рикардо Лаборде (86-дузпа)