ЦСКА победи Черно море с 2:0 в дербито от 20-ия кръг между третия и четвъртия в Първа лига.

На стадиона в Каварна двата тима предложиха интересен мач с положения и пред двете врати. И "червените", и "моряците" търсиха победата през всички 90 минути, но ударите им често не намираха очертанията на вратата.

Това се промени в 85-ата минута, когато Руи Педро получи топката в наказателно поле и стреля в обратния на Шром ъгъл за 1:0. Пет минути по-късно Португалецът отново бе непокрит и с удар по тревата покачи на 2:0.

ЦСКА остава на трета позиция в класирането на 5 точки зад втория Левски и на 12 зад лидера Лудогорец, докато варненци са четвърти на 6 зад "армейците".

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА 0:2
0:1 Руи Педро (85'), 0:2 Руи Педро (90')

Двубоят по минути:
0' - Минута мълчание за отбелязване на годишнината от обесването на Васил Левски. (ВИЖ ТУК!)
1' - Начало на мача
3'  - Опасна атака на ЦСКА, центриране на Кумемба по земя, но Кулма на стигна до топката.
16' - Центриране към Балджийски, но Недялков чисти в корнер пред погледа на Бакари.
18'  - Жълт картон за Георги Илиев.
25' - Балджийски опита да прехвъри вратаря на ЦСКА Георги Китанов с далечен удар, но прехвърли и рамката на вратата.
37' - Силен удар на Георги Илиев, но Китанов се протегна и отби в корнер.
45' - Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
49' - Жълт картон за Кулма.
51' - Руи Педро получи топката на точката за изпълнение на дузпа, стреля, но право в ръцете на Шром.
62' - Опасна атака за ЦСКА, шут на Нунеш, но топката минава встрани от вратата на Шром.
63' - Руи Педро опита да прехвърли вратаря на "моряците", но стреля в ръцете му.
68'  - Смяна за Черно море. Влиза Хлюпик, излиза Лопес
73'  - Смяна за ЦСКА. Десподов влиза, Кулма излиза
78'  - Жълт картон за Бакари.
79' - Смяна за Черно море. Излиза Балджийски, в игра Кузма.
80'  - Десподов проби пред наказателно поле, подаде на Нунеш, но ударът му мина  на сантиметри покрай гредата.
81'  - Смяна за ЦСКА. В игра Милчо Алгелов, излиза Кубемба.
85'  - ГОООЛ за ЦСКА!!! Руи Педро бележи след пас на Десподов и удар в обратния ъгъл на вратаря на Черно море.
86'  - Смяна за ЦСКА. В игра Давид Шимао, излиза Рубен Пинто.
87' - Смяна за Черно море. Костадинов напусна, влиза Йосков.
90'  - ГОООЛ за ЦСКА!!! Недялков центрира топката от фланга, Руи Педро я спря, обърна се и с удар по земята вкара за 2:0.
90+6' - Край на мача.

Резултат с изображение за черно море логоЧЕРНО МОРЕ:30. Войтех Шром,73. Ондрей Сукуп,5. Стефан Станчев,84. Тодор Паланков,17. Мартин Костадинов (98. Валентин Йосков),6. Александър Цветков,21. Георги Илиев ,70. Борислав Балджийски (29. Марек Кузма),13. Иван Коконов,77. Хосе Руис Лопес ( 66. Филип Хлюпик),9. Бакари
Резерви:33. Емил Михайлов,10. Илиан Илиев,36. Румен Касабов,15. Траян Траянов
Треньор:Георги Иванов

Свързано изображениеЦСКА: 12. Георги Китанов,3. Антон Недялков,5. Рафаел Перес,6. Рубен Пинто(17. Давид Шимао),10. Арсенио Нунеш,14. Николай Бодуров,20. Петрус Бумал,21. Руи Педро ,23. Александър Дюлгеров,24. Кевин Кубемба (29. Милчо Ангелов),26. Густаво Кулма(19. Кирил Десподов)
Резерви:30. Александър Конов,22. Никола Колев,2. Стойчо Атанасов,28. Пламен Гълъбов
Треньор:Стамен Белчев