ЦСКА игра добре и достигна до равенство срещу украинския гранд Динамо (Киев) в третата си контрола от лагера в Испания. Тимът на Стамен Белчев направи 2:2 с именития си съперник, а изравнителното попадение за "червените" падна в от дузпа в последната секунда на продължението. За ЦСКА точни бяха Руи Педро и Кирил Десподов, докато за Динамо се разписаха Буялский и Дерлис Гонзалес. В предишните си проверки ЦСКА победи с 2:1 Локомотив (Москва) и отстъпи с 2:4 пред Рубин (Казан).

ЦСКА откри резултата още в 4-ата минута, когато Преслав Йорданов пусна към Дюлгеров в наказателното поле, който почти от аутлинията върна към точката на дузпата, където Руи Педро от въздуха вкара в опразнената врата.

"Червените" имаха възможност да удвоят малко по-късно, но Рубен Пинто стреля покрай вратата.

Постепенно Динамо пренесе играта в половината на ЦСКА и обратът дойде. Първо в 36-ата минута Александър Дюлгеров изпусна Денис Гармаш отдясно, а халфът напредна по диагонала и влезе в наказателното поле. Последва пас по тревата към Буялский, който овладя и стреля през краката на Бодуров и покрай Китанов, за да отбележи.

След две минути резултатът стана 2:1 за украинския тим. Китанов не се пласира добре и позволи на Дерлис Гонзалес да да го прехвърли с глава.

В началото на второто полувреме ЦСКА натисна. "Червените" имаха основателни претенции за дузпа за нарушение срещу Рафа Перес, но реферът посочи, че то е извършено извън наказателното поле. Густаво Кулма изпълни свободния удар и удари напречната греда.

В 75-ата минута бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораеш вкара гол във вратата на "червените", но той бе отменен заради засада.

В последната минута на добавеното време Кирил Десподов бе съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за крайното 2:2.

ЦСКА – ДИНАМО (КИЕВ) 2:2
1:0 Руи Педро (4), 1:1 Буялски (36), 1:2 Гонзалес (38), 2:2 Кирил Десподов (90+2- дузпа)

ЦСКА: 12. Георги Китанов (73-30. Александър Конов), 23. Александър Дюлгеров (68-2. Стойчо Атанасов), 27. Николай Бодуров (46-4. Божидар Чорбаджийски), 5. Рафаел Перес (80-28. Пламен Гълъбов), 3. Антон Недялков, 6. Рубен Пинто (80-22. Никола Колев), 20. Петрус Бумал (55-17. Давид Симао), 21. Педро, 26. Густаво Кулма (68-19. Кирил Десподов), 9. Преслав Йорданов (57-29. Милчо Ангелов), 10. Арсенио Нунеш (73-18. Александър Георгиев)
Резерви: 30. Александър Конов; 2. Стойчо Атанасов, 8. Румен Руменов, 16. Красимир Станоев, 17. Давид Симао, 19. Кирил Десподов, 18. Александър Георгиев, 22. Никола Колев, 25. Тонислав Йорданов, 28. Пламен Гълъбов

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка