Уругвай записа първа победа на Копа Америка в последния си мач от турнира. Урусите надделяха над Ямайка с 3:0 в среща от група „С”. Успехът е малка утеха за Суарес и компания, които отпаднаха още в миналия кръг, когато допуснаха загуба с 0:1 от Венецуела. Така тимът завършва в групата с актив от 3 точки след 2 загуби и 1 победа.

Абел Ернандес изведе Уругвай напред в резултата в 21-ата минута, когато изскочи зад противниковата отбрана и не сбърка.

В 68-ата минута Едисон Кавани можеше да удвои, но след удара му с глава, топката се отби в гредата. Три минути по-късно обаче Уругвай се добра до втори гол. Топката бе центрирана по земя, Ернандес опита да играе с нея, което принуди Уотсън да си вкара автогол. В самия край на мача Матиас Корухо оформи крайното 3:0.

Уругвай завършва на третото място в група "С" с 3 точки, докато Ямайка остана на последната позиция с нулев актив и без отбелязан гол.