Домакинът САЩ записа първа победа в груповата фаза на 45-ото издание на Копа Америка по случай 100-годишнината на турнира. Американците разбиха Коста Рика с 4:0 в Чикаго и излязоха начело във временното класиране на група А с 3 точки, колкото има и Колумбия преди мача с Парагвай.

САЩ загуби от Колумбия (0:2) в мача на откриването и победата над Коста Рика бе задължителна с оглед целите на тима да продължи в следващата фаза на надпреварата.

Домакините поведоха с гол на Клинт Демпси (9-дузпа), който след това асистира на Джърмейн Джоунс (37) за 2:0. Малко преди края на първата част Боби Ууд (42)  направи резултата класически след нова асистенция на Демпси.

След почивката в самия край на мача Греъм Зуси (87) оформи крайното 4:0, след като промуши топката под плонжа на вратаря на Коста Рика Патрик Пембертън.

Така САЩ спечели първите си 3 точки в групата, а Коста Рика остана на дъното в класирането само с 1 точка.