Черно море завърши 1:1 като гост на новака в "Б" група Несебър в първата си контролна среща от лятната подготовка. По този начин "моряците" не успяха да зарадват треньора си Георги Иванов, който днес става на 40 години.

Преди началото на двубоя капитанът на домакините Цветомир Цонков подари на Гонзо картина от името на клуба.

Гостите от Варна можеха да поведат още в 5-ата минута, но Траян Траянов удари греда. В 38-ата Несебър поведе. Симеон Баев центрира отдясно и Иван Цачев отблизо засече в мрежата на Александър Чанович - 1:0.

През втората част играчите на Черно море вдигнаха оборотите и четвърт час преди края заслужено изравниха. Бразилецът Пауло Енрике центрира отляво към друга резерва Георги Андонов, който с глава отбеляза за крайното 1:1.

Двубоят беше авторитетно ръководен от сливенския рефер Валентин Станчев. На стадиона в Несебър имаше около 100 зрители, сред които бяха Георги Чиликов, Милен Георгиев, Пламен Крумов, Александър Александров-Кривия и Радостин Кишишев.

Утре Гонзо и футболистите му заминават на двуседмичен лагер в Банско.

Съставът на Черно море: Чанович, Венков, Траянов, Николов, Сукуп, Малик, Паланков, Илиев, Васев, Романов, Бакари (Дюлгеров, Георгиев, Енрике, Андонов, Цветков, Костадинов, Неделчев, Минков, Йосков, Коконов, Радев, Златков)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка