Черно море завърши с убедителна победа зимната си подготовка. "Моряците" се наложиха с 4:1 над третодивизионния Черноморец (Балчик) в контрола, която се игра на стадион "Младост" във Варна.

Варненци излязоха напред в резултата още в 14-ата минута, когато точен бе Пируло. Десетина минути преди края на първата част обаче "чайките" стигнаха до изравнително попадение чрез Георги Димитров. В 53-та минута Георги Илиев изведе в отлична позиция отляво Бакари, който вкара за 2:1. В 61-та минута Борислав Балджийски с глава вкара нов гол за Черно море. В 66-та минута Илиан Илиев изведе в отлична позиция Филип Хлупик, който вкара за 4:1.

На 19 февруари Черно море ще играе с ЦСКА в първия пролетен кръг от Първа професионална лига. Двубоят е от 12.30 на стадион "Калиакра" в Каварна.

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка