Черно море победи с 2:1 Дунав (Русе) на старта на "Балчик Къп", като трите попадения в срещата паднаха още преди почивката

Двубоят започна по прекрасен начин за русенци, които излязоха напред в резултата още в 3-ата минута. Бранимир Костадинов се измъкна от Михаил Венков и с хубав диагонален удар даде преднина за лидера в "Б" група.

В 12-ата минута бранител на Дунав решиа да върне към, вратарят, но топката бе пресечена от Романов, който стреля, но ударът му бе отразен. При опит за добавка играчът на "моряците" бе фаулиран и бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Георги Илиев, който бе безпогрешен.

В 25-ата минута варненци стигнаха до пълен обрат. Валентин Йосков засече центриране от корнер и даде преднина за своя тим.

През втората част Дунав бе по-активният отбор, но така и не успя да стигне до изравнителен гол.

Черно море: Георги Китанов, Мишо Венков, Дани Георгиев, Траян Траянов, Пламен Николов, Стенио, Иван Маркович, Георги Илиев, Владислав Романов, Иван Вълчанов, Валентин Йосков (Симеон Райков, Андреас Васев, Тодор Паланков, Курьор, Живков Петков)

Дунав: Антонов, Милчев, Патев, Петков, Атанасов, Радендов, Димов, Костадинов, Здравчев, Колев.