Ботев (Пловдив) завърши 1:1 с украинския елитен Стал в третата си контрола от лагера в Турция. „Жълто-черните” поведоха с гол на новото попълнение Антонио Вутов, който избра да се завърне от Италия и отново да играе по българските терени. Юношата на Левски отбеляза в 15-ата минута след изключително атрактивно изпълнение със странична ножица.

Украинците изравниха в началото на второто полувреме чрез Роман Дебелко, а малко по-късно Тодор Неделев пропусна да реализира дузпа.

Двубоят, който се игра в турския курорт Белек, не предложи много опасности пред двете врати. "Канарчетата" и украинците изиграха равностоен и много здрав мач, изпълнен с единоборства, а на моменти действията на съперника на българите преминаваха границата на грубостта.

Мачът завърши със скандал. Турският рефер даде петминутно продължение, в което Тодор Неделев беше контузен след изключително грубо влизане в гръб. Едва след като почти целият спортен щаб на "жълто-черните" беше влязъл на терена, реферът свири край на мача.

Срещата ще се запомни със завръщането в игра и на капитана на тима Лъчезар Балтанов. Той се появи в заключителните 15-на минути, след повече от шест месеца отсъствие от терена. Неофициален дебют за Ботев записа последното ново попълнение - Фернандо Виана. Бразилецът също влезе в игра след почивката.

Следващата контрола на "канарчетата" е на 1 февруари срещу Пелистер Битоля.

Съставът на Ботев: Иван Чворович, Цветомир Панов, Крум Стоянов, Садослав Терзиев, Даниел Златков, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Радослав Апостолов, Омар Косоко, Борис Тютюков, Антонио Вутов (11' Меледже, 45' - Милко Георгиев, Лазар Марин, Кристиан Димитров, 67' - Фернандо Виана, 76' - Лъчезар Балтанов, 84' - Петър Чалъков, 88' - Иван Кирев

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка