Пълен с юноши отборът на Ботев (Пловдив) отстъпи с 0:2 на съименника си от Гълъбово в контролна среща на клубната база в "Коматево". Ден след победата с 4:1 над "Оборище", треньорът на "канарчетата" Николай Киров пусна на терена изцяло нова единадесеторка, в която само трима състезатели бяха на възраст над 20 години - вратарят Георги Георгиев, Даниел Златков и Фелипе Бризола,

На върха на атаката започна 15-годишният Кристиан Добрев, а по фланговете Борис Тютюков и Рангел Игнатов. В халфовата линия си партнираха Фелипе Бризола, Радослав Апостолов и Меледже Омнебес. Двойката в центъра на защитата съставиха Даниел Златков и Кристиан Димитров, а като крайни бранители действаха Никола Марин и Атанас Пашалиев.

През втората част в игра се появиха юношите Здравко Дерменов, Иван Кирев, Петър Чалъков и вратарят Мартин Димитров.

През първото полувреме Ботев имаше инициативата и до 20-ата минута Борис Тютюков и Фелипе Бризола стреляха опасно без успех, а защитник изби от голлинията след разбъркване от ъглов удар. Кристиан Добрев също имаше шанс да отбележи с глава, но не успя да засече добре топката. Тимът от Гълъбово също имаше добра възможност, но Георги Георгиев спаси с вещина удар от близко разстояние.

В средата на второто полувреме втородивизионният тим поведе след грешка в защитата на елитния тим, като точен бе Георги Кирилов.

Фелипе Бризола можеше да изравни с мощен удар извън наказателното поле, но топката срещна напречната греда.

В самия край гостите стигнаха до ново попадение след центриране от статично положение, избита от Мартин Димитров топка и добавка на камерунецът Патрик.

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка