Ботев (Пловдив) направи второ поредно равенство по време на зимната си подготовка в Турция. „Канарчетата“ завършиха 2:2 с македонския Пелистер, където треньор е Наджи Шенсой.

Омар Косоко откри резултата да Ботев още в първата минута на мача след асистенция на Фернандо Виана. Четвърт час по-късно тимът от Битоля изравни. Блаже Илиоски беше точен от дузпа, отсъдена заради нарушение на Крум Стоянов срещу Тошевски.

Младият талант Кристиан Добрев възстанови аванса на „жълто-черните“ в 65-ата минута с хубаво изпълнение на фаул. Осем минути по-късно Мартин Мичевски изравни, наказвайки грешка на Бризола.

Утре от 15:00 часа Ботев (Пловдив) ще проведе още една проверка. Съперник на тима на Николай Киров ще бъде руският Анжи (Махачкала).

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка