Ботев (Пловдив) загуби последната си контрола по време на подготвителния лагер в Турция. „Канарчетата“ отстъпиха с 1:2 на елитния руски Анжи (Махачкала).

Двата отбора изиграха динамично първо полувреме, като в неговото начало „жълто-черните” имаха няколко добри ситуации, от които да открият резултата. До това не се стигна, а в 24-ата минута Анжи поведе. Будовский се разписа с диагонален удар, след като проби отляво.

Четири минути по-късно руският тим удвои. Асилдаров реализира попадение, което изключително много наподобяваше първия гол в мача. До края на полувремето двата отбора отправиха по един точен удар, но резултатът остана непроменен и на почивката Анжи се оттегли с два гола аванс.

Второто полувреме предложи по-малко опасности пред двете врати, като Ботев бе по-активният тим на терена и четвърт час преди края на срещата Серкан Юсеин намали резултата с прецизно изпълнение на пряк свободен удар.

Така Ботев приключва лагера си в Турция без спечелена победа. Тимът на Николай Киров записа две равенства и три загуби. След завръщането на „канарчетата“ са предвидени две контроли – срещу Оборище (8 февруари) и Верея (11 февруари).

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Иван Чворович, Лазар Марин, Даниел Златков, Цветомир Панов, Крум Стоянов, Радослав Терзиев, Антонио Вутов, Лъчезар Балтанов, Серкан Юсеин, Фернандо Виана, Омар Косоко

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка