ЦСКА и Левски са играли и друг път на днешната дата. На 28 май 1997-а, точно преди 20 години, „армейците” побеждават вечния си съперник с 3:1 на финала за Купата на България. По този начин те постигат дубъл, тъй като същия сезон стават и шампиони на България. Няколко дни по-рано, на 4 май, те отново печелят срещу „сините”  - този  път с 2:0 в мач за първенство.

Учудващо на Националния стадион за финала за Купата идват едва 18 000 зрители. Вероятно заради лошото време, тъй като вали непрестанен дъжд. Начело на ЦСКА е Георги  Василев, а на „сините”... Андрей Желязков, големият приятел на Гочето, с когото двамата правят знаменит тандем на „Герена” няколко години преди това.

Още в 9-ата минута „червените” откриват резултата. Друг бивш левскар – Георги Йорданов-Ламята, центрира от ъглов удар. Стефан Лулчев, който наскоро напусна този свят, надскача противниковите футболисти и с глава изпраща топката в мрежата.

Малко след това мачът е прекъснат за няколко минути, тъй като на терена е пусната огромна димка. От  миризмата на главния съдия Атанас Узунов му прилошава и се налага да му бъде оказана медицинска помощ.

След като играта е подновена, „сините” взимат инициативата. Те обаче не стигат до изравнителен гол, въпреки че след шут на Христо Йовов топката се отбива в гредата.

В началото на второто полувреме Филип Филипов подава на Петър Жабов, който изскача срещу Димитър Иванков и хладнокръвно се разписва – 2:0.

Само след три минути обаче чрез Станимир Господинов Левски връща интригата – 2:1.

В 58-ата минута ЦСКА стига до изключително куриозен гол. В опита си да изчисти топката, Емил Кременлиев (носещ екипа на Левски) я праща в гърба на Милен Петков и тя се озовава в синята врата – 3:1.

28 май 1997, Финал КБ
ЦСКА – ЛЕВСКИ 3:1

1:0 Стефан Лулчев (9), 2:0 Петър Жабов (48), 2:1 Станимир Господинов (51), 3:1 Милен Петков (58)

ЦСКА: Илиян Василев, Адалберт Зафиров, Филип Филипов (85 – Иво Славчев), Стефан Лулчев, Димитър Митов, Милен Петков, Георги Славчев  (70 – Галин  Иванов), Анатоли Нанков, Петър Жабов (54 – Димитър Иванов), Ивайло Андонов, Георги Йорданов.

ЛЕВСКИ: Димитър Иванков, Емил Кременлиев, Валентин Дъртилов,  Владимир Иванов, Станимир Господинов, Владимир Йонков, Викторио Павлов, Мариян Христов, Захари Сираков, Тодор Зайцев (60 – Анатоли Тонов), Христо Йовов.

Съдия: Атанас Узунов