Локомотив (Горна Оряховица) и ЦСКА направиха 0:0 в изключително интересен двубой от 18-ия кръг на Първа лига. И въпреки че зрителите не видяха попадения, те могат да се доволни от продукцията, която изнесоха играчите на Иван Колев и Стамен Белчев.

Домакините стартираха силно среща и можеха да открият резултата още в 3-ата минута, но Матиас Курьор не съумя да реализира от изгодна позиция. Само четири минути по-късно Апостолов стреля силно от около 15 метра, но топката срещна тялото на Перес, който се беше позиционирал пред голлинията.

ЦСКА стигна до първото си голово положение в 16-ата минута, когато Станислав Манолев засече с глава центриране от корнер, но стражът Банков улови.

До края на полувремето играчите на двата тима предложиха двуостър двубой и създадоха интересни положения пред двете врати, които обаче бяха пропилени. В крайна сметка Локомотив (Горна Оряховица) и ЦСКА се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Малко след подновяването на играта домакините бяха близо до попадение, но удар на Апостолов с глава беше отразен с вещина от Китанов. Последваха силните минути на гостите, които на няколко пъти пробваха шутове от дистанция, които обаче или не намираха очертанията на вратата, или бяха спасени от Банков.

В 68-ата минута Симеон Мечев от "железничарите" беше на път да вкара феноменално попадение. Халфът пробва да прехвърли Георги Китанов от около 30 метра, но стражът на "червените" се върна и изби с една ръка.

Минута преди края на редовното време Антон Недялков пробва удар с левия крак, след който топката попадна в Преслав Йорданов. Нападателят стреля, но Банков с една ръка изби в гредата, а впоследствие улови коженото кълбо.

След това равенство ЦСКА събра актив от 32 точки на 3-ото място във временното класиране. Локомотив (Горна Оряховица) е на 12-а позиция със 17 пункта.

ЛОКОМОТИВ (ГОРНА ОРЯХОВИЦА) - ЦСКА 0:0

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
3 - Извеждаш пас към Курьор, който се измъкна зад "червената" защита. Китанов излезе наразчетено и нападателят го заобиколи, но не съумя да прати топката във вратата.
7 - Нов пропуск домакините. Апостолов стреля от добра позиция, но топката се отби в тялото на бранител на ЦСКА.
16 - Станислав Манолев засече центриране от корнер, но Банков улавя.
26 - Преслав Йорданов засече с глава центриране на Диого Виана, но топката минава покрай вратата на Банков.
30 - Виана шутира от дистанция, но неточно.
31 - Никола Колев пробва удар след добър самостоятелен рейд, но топката излиза в аут.
37 - Колев стреля, но Банков е на мястото си и избива.
45+1 - Kрай на първото полувреме!
-----------------------------------------------
46 - Начало на втората част!
50 - Aпостолов засече с глава центриране от фаул, но Китанов боксира топката. Тя попадна в Кифуети, който не съумя да нанесе точен удар.
57 - Пинто стреля, но Банков избива.
61 - Виана стреля от границата на наказателното поле, но твърде неточно и топката излиза в аут.
67 - Шут на Манолев с левия крак, но отново Банков е на мястото си и избива.
68 - Мечев стреля от въздуха от около 30 метра. Топка за малко да прехвърли Китанов, но стражът се върна навреме и с една ръка изби.
85 - Колев стреля, но отново Банков спасява.
89 - Греда за ЦСКА! Топката попадна случайно в Преслав Йорданов, който стреля, но Банков с една ръка изби топката в гредата.
90+3 - Край на мача!

Състави:

Резултат с изображениеЛокомотив: 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 33. Стефан Цонков, 37. Венцислав Керчев, 6. Атанас Фиданин (к), 24. Юлис Обаме-Ндонг, 88. Йордан Апостолов  (71 Узунов), 7. Симеон Мечев (90+3Смирнов ), 30. Димо Атанасов, 19. Матиас Курьор (77Генчев), 14. Манимбу Кифуети
Резерви: 12. Ивайло Сайков, 77. Любомир Генчев, 93. Димитър Димитров, 23. Владислав Узунов, 28. Мохамед бен Отман, 9. Тихомир Кънев, 10. Янаки Смирнов
Треньор: Иван Колев

Резултат с изображение за цскаЦСКА: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски (к) , 5. Рафаел Перес, 6. Рафаел Пинто (63Малинов;73Педро), 7. Диого Виана, 11. Станислав Манолев, 20. Петрус Бумал , 22. Никола Колев, 26. Густаво Кулма, 29. Милчо Ангелов (17Йорданов )
Резерви: 30. Александър Конов, 23. Александър Дюлгеров, 16. Красимир Станоев, 15. Кристиян Малинов, 9. Преслав Йорданов, 21. Руи Педро, 18. Александър Георгиев
Треньор: Стамен Белчев

Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна