Верея и Черно море направиха 0:0 на "Трейс Арена" в среща от 23-ия кръг на Първа лига. Двата отбора си спретнаха здрава битка, от която никой не излезе победител.

Дебют за старозагорци направи бившият капитан на ЦСКА Иван Бандаловски. Той стартира като титуляр и престоя на терена през всичките 90 минути.

През първата част домакините бяха по-дейният отбор, но трудно съумяваха да създадат чисти голови ситуации пред Щром. "Моряците" пък разчитаха на епизодични контраатаки, като при една от тях бяха близо до гола. В 39-ата минута Борислав Балджийски отправи хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле, но Пламен Колев с една ръка изби в корнер.

През втората част ситуацията на терена не се промени. Верея опитваше да пробие сгъстената отбрана на гостите, но трудно създаваше опасности.

В 69-ата минута Черно море можеше да открие, но Мартин Костадинов стреля неточно, останал сам срещу Колев. В 78-ата минута Еуженио също беше близо до попадение, но атрактивният му прехвърлящ удар беше отразен от стража на варненци.

В крайна сметка до края на срещата не паднаха попадения и двата отбора се поздравиха с по точка.

Във временното класиране Верея заема 9-о място с 27 точки, докато Черно море е 5-и с 36.

ВЕРЕЯ - ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Без интересни ситуации пред двете врати.
15 - Андонов засече с глава центриране на Бандаловски, но Щром улавя без затруднения.
22 - Андонов стреля с глава след центриране от корнер, но топката не намира целта.
30 -  Бандаловски беше близо до гола, но ударът му с глава не попада в целта.
39 -  Удар на Борислав Балджийски, но Пламен Колев с една ръка изби в корнер. След неговото изпълнение не последва опасност за старозагорци.
45 - Край на първото полувреме!
---------------------------------------
46 - Начало на втората част!
56 - Разбъркване в наказателното поле на Черно море. В крайна сметка Бандаловски отправя удар с глава, но топката излиза в аут.
69 -  Невероятен пропуск за Черно море! Мартин Костадинов беше изведен сам срещу Щром, но стреля неточно и топката излезе в аут.
74 - Шут на Еуженио от пряк свободен удар, но топката излиза в аут.
78 - Еуженио опита по актрактивен начин да прехвърли Щром, но не успя.
90+2 - Край на мача!

Резултат с изображение за фк вереяВерея: 1. Пламен Колев, 21. Здравко Запрянов (70Инкоом), 71. Иван Бандаловски, 6. Илиас Хасани, 15. Костадин Слаев, 25. Георги Ангелов, 20. Венцислав Бенгюзов, 77. Педро Еуженио, 26. Селим Керкар (64Елиаш), 14. Георги Андонов (46Иванов), 17. Валери Домовчийски
Резерви: 12. Георги Аргилашки, 3. Владимир Зафиров, 10. Елиаш Да Силва, 11. Илиян Йорданов, 33. Мирослав Енчев, 18. Янислав Иванов, 89. Самуел Инкоом
Tреньор: Александър Томаш

Резултат с изображение за фк черно мореЧерно море: 30. Войтех Щром, 73. Ондрей Сукуп, 4. Михаил Венков, 6. Александър Цветков, 15. Траян Траянов , 70. Борислав Балджийски, 84. Тодор Паланков, 77. Хосе Лопес (90Николов), 17. Мартин Костадинов (83Минков), 29. Марек Кузма (58Бакари), 13. Иван Коконов
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 9. Бубакар Камби, 98. Валентин Йосков, 10. Илиян Илиев, 97. Николай Минков, 22. Пламен Николов, 66. Филип Хлюпик
Треньор: Георги Иванов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация